Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5 millióból milyen autót?

5 millióból milyen autót?

Figyelt kérdés
Szerintetek 5 millióból milyen autót érdemes venni? A jobb állapotú használt tényleg lehet olyan megbízható mint az új? Vagy az új autó mindig "biztonságosabb" ?
2015. márc. 4. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
attól függ ha ennyi pénzem lenne akkor egy használt e90-et vennék, vagy esetleg egy új i30, ceed, focus ilyesmit
2015. márc. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 schocko ***** válasza:
15%
Semmilyet, annyi pénzt nem szabad autóra kiadni...egy milla a plafon, a többi csak pénzpocsékolás...
2015. márc. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha hangosan gondolkoznék erről, akkor ezt lehetne hallani:

Ennyiért lehet, hogy újat kellene venni? Nem, már így is mindenhol rányitják mindenféle bamba nemtörődöm emberek az ajtót a jelenlegi autómra is, vagy megkarcolják a nagy tomporukkal.

Ha új autót vennék, ezek nagyon idegesítenének, vitrinben meg csak nem tarthatom.

Akkor legyen használt. Vegyek én is prémium középkategóriásat, mint a többiek? A legújabbak ebben a kategóriában használtan is plusz még másfélszer ennyibe kerülnek, a régebbiek pedig már idősödőek, őszülnek, és egyre felkapottabbak, ami miatt rohamosan csökken az értékük. Teszem azt, most megvennék egy 6 éves E90-et, vagy 7-8 éves A5-öt, ezek már az említett őszülő korban vannak, 3 év múlva 10 évesek lesznek és már csak 2.5, 2 millió forintot fognak érni. Nagy veszteség rövid idő alatt.

Akkor legyen egy átlagosabb középkategóriás? Egy néhány éves Mondeo, Passat, Insignia, vagy Accord? Ez már jobban hangzik. 5 millióért már egészen fiatalok vannak és az áresésük sem olyan, mint a korosodó prémiumoké.

A biztonságon és a megbízhatóságon gondolkoznék még. A biztonsággal kapcsolatban úgy számolom, hogy 5-10 évenként történik valamilyen nagy előrelépés. Ezért egy 5 éves autó még bőven elég biztonságos lehet, de ezt típusa is válogatja. A megbízhatósággal kapcsolatban utánanéznék, hogy mely típust melyik motorral érdemes megvásárolni.

2015. márc. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2015. márc. 4. 17:49
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Én biztos hogy új autót vennék mert akkor az 6-7 évig simán jó lenne ha meg nem unom és akkor se egy öreg autót adok el.
2015. márc. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 vatafak ***** válasza:
új autó pénzkidobás, 1-2 évesen már nem kell kifizetned az 'énfingokelőszörbele' árat (milla minimum) és valszeg a kezdeti gyári hibák is orvosolva lettek, ráadásul még többnyire van rá némi gari is
2015. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ennyi pénzből egy versenymotort építenék egy olyan kasznihoz ami tetszik.
2015. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az újnak a legnagyobb az értékcsökkenése.. Aláírod a papírt és már nem ér annyit, pedig még ki se hoztad a szalonból..


2 millió forintnál többet én nem nagyon adnék ki autóra.. 2,5 a plafon

2015. márc. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 4évvel ezelőtt új autót vettem 3,5 millióért, és nem bántam meg, nekem simán megérte. ;) Az, hogy mekkorát esik az ára, miután kihoztam a szalonból nem igazán érdekel, hisz nem akarom másnap eladni... még jó pár évig az enyém lesz. Legalább teljes mértékben ismert számomra az előélet, és biztos 100% hogy nem tekert az órája. :)
2015. márc. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Olvastam egy fórumon, ahol egy autógyárnak dolgozó autórakodással foglalkozó ember azt írta, hogy ők amikor ide-oda állnak a új autókkal, akkor néhányan direkt belefinganak, beletüsszentenek, köhögnek. Az üléseken fólia van, de sok része a belső térnek fedetlen. Már nem találom a linket.

Sok autó megsérül a gyárból való szállítás közben, ezek már újként is javítva vannak. A kereskedő lelkiismeretén múlik, hogy szóljon erről neked.

Az új autónak műszakilag azt az előnyét látom (mondjuk egy 3-4 éveshez képest), hogy te járatod be és végig tudod, hogy használták. Sajnos a bejáratást sokan elszúrják. Sok rosszul bejáratott autóval találkoztam már.

2015. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!