Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ad ki időnként az Opel...

Miért ad ki időnként az Opel Astra G autóm ciripelő, sípoló hangot?

Figyelt kérdés

Az autót 4 hónapja vettük használtan. Az előző tulaj eladás előtt sok mindent megcsináltatott már, ékszíj, vezérműszíj csere, olaj és szűrő csere, meg az alvázat is megcsináltatta.


Ami nagy problémám van vele az hogy melegen a motortér felől furcsa ciripelő, sípoló hangot hallok menet közben, de csak menet közben adja ki, és akkor is csak időnként szakaszosan. Egyik haverom a futóműre gyanakszik de mondta hogy más lehet inkább a baja. De elég furcsa mert sokszor ha 1 órát megyek vele akkor egyáltalán nem csinál ilyet, valamikor csak lehúzott ablaknál hallani, valamikor olyan hangos hogy a hangos zene közben is hallom, de van amikor napokig nem csinál ilyet bemelegedett motornál. És menet közben is csak időnként adja be, viszont álló helyzetbe egyáltalán nem hallani.


Egyszerűen nem értem mi baja lehet, szerelőhöz csak jövőhéten tudom vinni mert a környék legmegbízhatóbb autószerelő műhelybe csak jövőhétre kaptam időpontot. De mondták hogy vigyem be hogy megtudják hallgatni és akkor talán tudnak valamit mondani hogy mitől lehet. Akkor ugye én menet után megálltam 5 percre mire előkerestem a telefonszámot és felhívtam őket, utána újra kocsiba ültem és elindultam hozzájuk akkor elvittem az egyik szerelőt hogy hallja mi a helyzet de akkor semmi hangot ne adott ki. Amikor hazajöttem akkor sem, majd 30 perc múlva megint elmentem valahová és 10 percen belül megint elkezdett ciripelni de csak rövid szakaszokban. Akkor megálltam felnyitottam a motorháztetőt hátha látok szemre valamit, de semmit nem láttam. Akkor visszaültem mentem még 3 percet és semmi. Ahová mentem ott 10 percig állt az autó majd hazajöttem 20 perc volt az út hazáig és akkor sem szólalt meg. Amikor kinyitottam a garázst meg a kaput akkor járt a motor majd beállásnál újra hallottam. Egyszerűen nem értem mi baja lehet az autómnak, nagyon idegesít ez az egész.

Aki járt már hasonlóan így annak nagyon megköszönném a válaszát hogy mi volt a problémája, vagy ha van valami tippje valakinek hogy mi lehet ez.



#Opel #Opel Astra G #sípoló hang.
2015. márc. 4. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Gumiszilentek?
2015. márc. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elég sok minden tud ciripelni egy Astrán. A már említett szilenteken kívül az alsó gömbfejek, a kormány szélső gömbcsuklók, a stabilizátor pálcák gömbfejei, a támcsapágyak, vagy akár a fékbetétek is átmehetnek tücsökbe :) Sőt, volt rá példa, amikor a kipufogó csonk fölött lévő hőterelő lemez repedése okozott kellemetlen nyikorgó hangot bizonyos fordulaton.
2015. márc. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


1 órája jöttem el egy havertól akinek van szerelő aknája, így alá tudtunk nézni. Ő erősen gyanítja hogy a kormányművel van valami meg szerinte a gömbcsuklókkal sincs minden rendben. Utána még mentünk vele 20 percet a városba de akkor sem volt semmi, amikor jöttem hazafelé durván 15 perces út jól át volt már melegedve az autó akkor sem volt semmi ciripelés. Kb 1 hónapja mentem vele 2 órát egy huzamba utána pihent az autó 6 órát kb majd megint 2 óra út hazafelé és akkor se volt semmi. A haverom bátyja szerint a futómű a ludas, de biztosra még nem tudunk semmit. Holnap este viszem vissza haveromhoz akkor átjön egyik szerelő rokona is átnézi az autót hátha többet tud mondani mint mi maszek szemmel nézve, remélem valami sejtésünk már lesz hogy hol van a gubanc, mert közben a szervizből is felhívtak hogy lehetőleg nyitásra, munka kezdésre vigyem az autómat mert eltarthat 5-6 órát mire teljesen átvizsgálják, ők mondták hogy a teljes motorteret és az alsó részeket fogják átvizsgálni jó alaposan plusz számítógépes diagnosztikát is csinálnak hátha abból is kiderül valami.


Köszönöm szépen!

2015. márc. 4. 19:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy hol volt benne a tücsök, hagy okosodjunk :)
2015. márc. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 r-miklós válasza:

Szia!

Szerintem ez szélzaj,valahol luk keletkezett az autóban, pl. a csomagtartóban ki lett véletlenül ütve egy gumi tömítés, vagy az elmondásod alapján a kocsi hűtő ventilátorának lapátja belever valamibe. A ventilátor lapátnál kellene szétnézni, nincs e egy beszorult kő, műanyag stb.

Üdv:RM

2015. márc. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, jó ötletet adtál ezzel mert észrevettem egy olyan dolgot hogy a díszrácsból kiálló műanyag pöcök beleér a hűtőrész egyik burkolatába álló helyzetbe alapjáratnál ugye zörgő hangot lehet hallani mert hozzáért a hűtőrácshoz a ventilátor burkolatának egy pici része. De amint felnyitom a motorháztetőt pontosabban a kormány alatt fellazítom akkor ez a zaj megszűnik, a ciripelés meg csak időnként jön elő, ma például egyáltalán nem tapasztaltam. de a furcsa hogy tegnap meg az előtte lévő napokban is akkor is olt a zaj ha csak picit adtam gázt úgy hogy gurult az autó pl be a garázsba ha álló helyzetben bőgetem a motort egyáltalán nem volt ciripelés.

Sajnos ma nem tudjuk megnézni az autót mert haveromat berendelték túlórázni, de hétvégén megpróbáljuk kiokoskodni mi lehet a baja. Szerelőhöz meg kedden tudom vinni, remélem akkor már okosabb leszek.

2015. márc. 5. 17:31
 7/8 r-miklós válasza:

Ha egészen lassú fordulaton is ciripel néha, de álló helyzetben nem, akkor lehet, hogy egy kő felverődött a tárcsafékhez, ott csücsül szépen a tartószerkezeten, és néha a fene tudja miért beszorul a tárcsafék és a szerkezet közé és éktelen nyikorgó ciripelő hangot ad. Fordítsd ki a kereket és egy elemlámpával néz körül a tárcsaféknél, remélem ez lesz a baj.

Üdv: RM

2015. márc. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most hoztam el a járgányomat a szervizből, teljes átnézés megvolt semmi erre utaló hibát nem találtak a szakik, bár tudták hogy ciripel mert ők is mentek vele és hallották, de ez ugye ahogyan ők észrevették bizonyos időközönként jöttel pl ha kanyarodott a jármű vagy nem teljesen sík úton közlekedett. ugyanakkor a kormánymű mg a gömbcsuklók jól ketyegnek rajta a fékekkel sincs baj szinte újak mert a szerviz könyvbe írva van hogy tavaly cserélték le és azóta összesen 4 ezer kilómétert mentek vele.


Közben leszerelték a kerekeket hogy megnézzék és látták hogy az egyik dísztrácsám nem szorul rá megfelelően és nagy valószínűséggel ez okozhatja időnként ezt a hülye hangot amit ott egy másik autó tulajdonos is mondott hogy a felesége G astráján is hasonló gond volt ameddig nem vettek rá más díszfelniket mert érdekes módon náluk azóta szűnt meg a ciripelés. A szerelőkkel úgy egyeztünk meg hogy dísztrcsák nélkül használjam a gépet 1 hétig menjek vele jó sokat vagy amennyit szükséges és ha nincs ciripelés akkor ez volt a gond. Egyenlőre még én sem hallottam bár csak 5 percet mentem vele és most sem lesz idő többre de pénteken úgy is el kell mennem 30 kilómétert akkor már kifog derülni mi a kínja, de valóban a bal első dísztárcsám laza rajta a többi mág ráfeszül

2015. márc. 11. 13:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!