Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "Fiatalos" autó?

"Fiatalos" autó?

Figyelt kérdés
Szerintetek a 2004-es évjáratú 6-os Mazda fiatalos? Nézegettem kocsikat (Golf 4, Passat 4-5, stb) de a Golf kicsi nekem (4-es Golfon szereztem meg a jogsimat és már akkor is kicsi volt), környékünkön eléggé nép autó lett mint a Passat ezért elnéztem más irányokba és megtaláltam a 6-os Mazdát. Hátulról nagyon tetszik de előröl családias/nőies kicsit. Nektek mi a véleményetek? Esetleg milyen autót tudnátok ajánlani 1 millióig? 18/f

2015. febr. 20. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy normálisabb 6-os mazda 1,5 milliótól indul. Ha egymillióig kell autó, akkor felejtős. Olaszoktól ott a 156-os Alfa. Ennyiért már elég jók vannak és ebből sincs olyan sok, mint passatból. Különben dízel vagy benzin motoros autó kell?
2015. febr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csakis a Dízel :))
2015. febr. 20. 22:39
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem nőies autó az első generációs Mazda 6, nem is családias, hanem inkább sportos (a második generáció nevezhető esetleg nőiesnek).


Sokkal jobb választás az első generációs 6-os, mint egy hasonló korú német prémium, mert olcsóbb, a fenntartási költségei is alacsonyabbak, sportosabb, fiatalosabb még a legelső generáció is modernnek hat még ma is. A minősége is nagyon jó, tartós és megbízható.

Van 1 millióért is, de érdemes még megtoldani 1 - 2 százezerrel.

2015. febr. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs gond a Mazdával, lendületes formavilága van, nekem bejön.

A 156-ost pedig én óvatosan ajánlgatnám, nagyon kényes autó, rosszabb mint egy feleség, egy picit nem figyelsz rá oda és rögtön nyűgös lesz. És igen drága nyűgjei vannak, de cserébe viszont jó az ágyban (jól megy).

2015. febr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is a 2004-es Mazdákat nézegetem, nagyon megtetszettek, de csak benzinesben. Egy dízel tud kényes lenni, több minden elromolhat benne, mint egy benzinesben. Igaz nem kell olyan sűrűn szervizelni, az tény. Egyáltalán nem nőies autó. Nekem egyedül a középkonzol nem tetszik, az a tipikus újrahasznosított műanyag kinézetével. De arra elég egy kis karbonfólia, és máris szebb.

Egy normális 6-os valóban 1.3 körül indul. Az alatt inkább 2003-as évjáratút kapsz.

156-os valóban szép autó, megy is rendesen, de több vele a gond, mint más autókkal. Sűrűbben kell olajat cserélni, az 1.6-os motor képes bármikor megállni alattad. A lengőkarok cseréje sem egyszerű, és hamarabb tönkre is mennek, mint más típusoknál. Hiába, nem a magyar utakra tervezték.

2015. febr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
PD TDI Passatokról és A4-es Audikról mit kell tudni? Azok is tetszenek. :)
2015. febr. 21. 14:10
 7/12 anonim ***** válasza:

BMW 320 E46

[link]


Most ajánlanám a Mazda 3 is(nekem is ilyen van),csak mondtad,hogy a golf 4 kicsi és ez is 5,de azért megnézheted.

[link]

2015. febr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az 1.9 PDTDI remek darab.
2015. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a Mazda 6, nagyon megbízható, nagyon kényelmes és nagyon szép (tehát minden szempontból jobb az e46-osoknál amik egyáltalán nem fiatalosak, úgyhogy ne hallgass a #7-es első sorára). Lényegében a Mazda 6 a legjobb vétel a piacon, mert megbízható japán, és mégsincsenek meg azok a hátrányai, amelyek általában a japánautókban megvannak: szép külső, rozsdaálló, szép elegáns belső, kényelmes még magas embereknek is, nem a proban ülsz.
2015. febr. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
Nekem 2011-es (2. gen.) mazda 6-osom van, 2.2 dízel, kombi fekete, korábban 2004-es (1. gen) évjáratú 6os mazdám volt. szerintem egyik sem nőies. Főleg nem fekete színben, kombiban. a teljesítményről nem is beszélve, brutális nyomatékkal, szerintem első autónak ne vegyél 6os mazdát. gigantikus ereje van ezeknek a motoroknak, már a 2004-es 2 literes mazdák is brutálisak. a mostaniak 2.2 literesek pedig fergetegesek, (350-400 nm.) sokan nem ismerik a mazdákat, talán ezért is van, hogy kigyorsításnál a suttyú huszonévesek előznének.. fogalmuk sincs, milyen teljesítményű autót akarnak megelőzni.. aztán mire 4esbe kapcsolok már pár száz méterre vannak a 10 éves audijukkal, béemvéjükkel..
2015. febr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!