Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift alapjárata mitől...

Suzuki Swift alapjárata mitől ingadozik?

Figyelt kérdés
Mi lehet a gond? 2007-es, 1.3-as, 16 szelepes Suzuki Swiftem van (M13A motorkód). Ennél az autónál (többinél nem tudom) akksicsere/saru levétele után kell pár km mire az alapjárat beáll rendesen, addig picit ingadozik. Volt már ilyen nekem is, hamar be is állt. Namost, kb. fél éve gondolt egyet, és elkezdte ezt az alapjáratingadozást. Kapott már új akksit is, de nem akar beállni. A fura az a dologban, hogy menet közben, ha üresbe lököm, visszaesik a fordulat úgy 800-ra, 2-3mp után le ~300ra, szinte dadog, majd megint 4-5mp után "felmegy" 400ra a fordulat. És így marad amíg meg nem állok, kivéve fékezéskor, akkor ~100-at esik még, megállás után 4-5 mp múlva pedig beáll 800-900ra az alapjárat, onnantól jó, míg el nem indulok megint. Mi lehet a gond? És az a fura, hogy amíg forog a kerék, addig van ez. Elég bosszantó, volt már hogy le is állt gurulás közben. Köszönöm!

2015. febr. 13. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:

alapjáratléptető motor,légmennyiségmérő, lambdaszonda, vagy van még 1-2 szenzor ami jeleket küld

ezek közül bármi gyengélkedhet.

Ha van hiba eltárolva akkor azt érdemes kiolvastatni.

Egyébként ilyen esetekben szereló felkeresése a legcélravezetőbb ám:)

2015. febr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ezt hibaolvasó nélkül nem lehet megállapítani.

laptopos szerelő, akinek van swift programja, megmondja..

2015. febr. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!