Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift alapjárata miért...

Suzuki Swift alapjárata miért ugrál?

Figyelt kérdés
Van egy 1998-as, 1,3-as swift sedánunk, de valami nem stimmel az alapjárattal. Ha menet közben üresben gurul, akkor 1500 alá nem akar menni és mostanában 1800 és 1400 között ugrál. Viszont ha megáll a kocsi, szépen beáll 900-ra. Valaki ismeri a problémát vagy tud orvoslást rá? A válaszokat előre is köszönöm!
2013. szept. 1. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A feleségemnek van egy 2001-es 1,3-as, az is ugyanezt csinálja. Én már próbáltam az alapjáraton lejjebb venni, de nem változott sokat.
2013. szept. 2. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen akkor fordul elő, ha a rendszer valahol fals levegőt szív, vagy tönkrement a szívató (ez ritka), vagy valamelyik érzékelője (vízhőfok, légtömeg mérő, levegő hőmérséklet mérő) tönkrement. Én más tipusoknál találkoztam ezzel a hibával, tehát nem tipikus Suzuki hiba.

Amit te is meg tudsz nézni, hogy a légszűrő és szívócső közötti szakaszon nincs e repedés, vagy az oda menő kisebb csövek közül nincs e vmelyik elrepedve, eltörve, kiesve a helyéről.

Ha ott minden rendben, akkor a többi már mérés kérdése, végig kell mérni az érzékelőket, és a csatlakozásokat, hogy megfelelő e az ellenállásuk, persze ehhez tudni kell a helyes értékeket.

2013. szept. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg lambdaszonda is lehet még.
2013. szept. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első körben vedd le a komplett pillangószelepet az alapjárat szabályzóval együtt, és alaposan mosd át benzinnel. Ha jó koszos, akkor jó helyen jársz. Tedd vissza, aztán próbaút.


Ha ez nem oldja meg: A levegőszűrő után vedd le a szívócsövet, indítsd be a motort, és tenyérrel dugd el a csövet. A motornak hörögve le kell fulladnia, de ha mellé magas sípoló hangot halassz, akkor falsot szív valahol.


Ha ez sem, akkor irány a szerelő, diagnosztikai műszert rá, és a szenzorok élő adatait összehasonlítani a gyár által megadott referencia értékekkel. A legesélyesebb szenzor, ami a hibát okozhatja a fojtószelep helyzetjelző. Ezt diagnosztikai műszer nélkül is lehet ellenőrizni, kiszereled a motorból, mikométerrel figyeled az ellenállását, miközben tekergeted. Azonnal reagálni kell, és fix helyzetben álladó értéket kell mutatnia.


A lambdaszonda hiba csak meleg motornál jelentkezik, hideg motornál nincs szerepe a motorvezérlésben. Egyébként könnyen kiszűrhető, lehúzod csatlakozóját és elviszed egy körre.


Ha ezek után sem, akkor jöhet az üzemanyag rendszer diagnosztikája nyomásmérés, ezt már otthon nem tudod megoldani.


Legvégső esetben pedig a komputer bolondult meg, de reméljük nem...

2013. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

'99-es 1,3 Swiftem alapjárata jelenleg akkor ugrál kb 1500-200 között, ha bekapcsolok jelentősebb elektromos fogyasztót, pl lámpát,ventilátort, hátsó ablakfűtést. Álló helyzetben alapjárat ok, ha be- majd kikapcs. valamelyik fogyasztót az alapjárat röviden megemelkedik kb 2000-ig, és visszaáll. Ha menet közben kapcsolom be, az alapjárat ugrálni kezd, a motor olykor rángat, ha annyi gázt adok, hogy 2000 fölé menjen a ford.szám, akkor rendben működik. Kezdetben csak emelkedett alapjárat volt egy ideig, majd ez megszűnt. Aztán gyertyacserék és gyújtáselosztó tömítések cseréje után kezdődött a jelenség. Egyébként jellemző, hogy az egyidőben használt fogyasztók gyengítik egymás teljesítményét.

Köszönöm, ha van megoldási javaslat, tapasztalat végett osztottam meg.

jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!