Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW vagy Volkswagen?

BMW vagy Volkswagen?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnék autót vásárolni, de nem tudok dönteni, nagyon sok típus szóba jött C Vectrától egészen Skoda Superb-ig minden. Most két típus van versenyben Volkswagen Passat B5,5 1,9 PD, vagy BMW E46 320d.


Az Opel, Ford, azért esett ki, mert az túl hétköznapi, nincs benn semmi olyan ami egy autómániásnak kell. A Passat első helyen áll, de a BMW is nagyon tetszik, főleg hogy hátsókerekes, lehet vele szórakozni is.


A BMW-vel pont ez az aggályom, nem tudom téli útviszonyok között nem-e hátrány a hátsókerék hajtás, ha az ember nem vadulni akar. Ti melyiket ajánlanátok? Fenntartásra havi 40-50 e Ft-ot tudnék szánni.



2015. febr. 8. 16:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Igen de ez csak ökörködés, ami semmire sem jó, és nagyon veszélyes. Ja és egy évben néhány nap ha elkapsz havas utat, mert száraz aszfalton soha nem teszi magát keresztbe a 320D.
2015. febr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Szárazon nem lehetne keresztbe tenni?
2015. febr. 10. 16:43
 13/23 anonim ***** válasza:

Nos, akkor tegyük kicsit tisztába a dolgokat.

"havernak csöpög egyik oldalt a fékolaj hátul, csak egybe udja cserélni a fékszerkezetet."

Nekem is ez a hiba volt, 10000FT-ból megúsztam az egészet. Am, nem elektromos a kézifék.

"Hidd el gazdaságosabb a BMW, ez olyan kis egyszerű, de nagyszerű"

A Passat egyszerűbb technika és olcsóbban fenntartható.

"a BMW-ben van kipörgésgátló és sperr difi."

Sperr az M3-ban van, meg néhány erősebb 6 hengeres benzinesben szokott néha lenni, nem alapfelszereltség.

"nem volt jelentősége, hogy milyen márka a PD elem"

A B6-nál volt az a történet, hogy a Siemens gyári hibás, ezért ingyen cserélik BOSCH-ra. A BOSCH PD TDI kitűnő motor, nagyon megbízható.

"A pdtdi egy traktor a bmw 320d -hez képest. "

Hangos motor, cserébe az egyik legjobb dízel. Amúgy jó a szigetelés, szóval nem zavaró. A BMW motorja kifinomultabb, csak ugye van az a pillangószelepes történet. De egyébként pár ezer forintból megoldható az is.

" a hátsókerékhajtás kigyorsításkor jobban átviszi a teljesítményt az útra, a kerék kevésbé hajlamos az elforgásra. Szinte helyben is képes megfordulni egy erős hátsókerekes autó és általában a kanyarstabilitásuk is jobb."

Plusz egy erős padló hatására nem rángatja a kezdeben a kormányt, mivel nem a kormányzott tengelyen van az erőátvitel. Összességében élvezetesebb egy RWD egy elsőkerekesnél (persze függ attól is milyen autókról van szó), egy összkerekes viszont verhetetlen.

"Kövezzetek meg, de én ezt élvezném benn a legjobban, erre a Passat nem képes"

Lehet ökörködni a Passattal is, persze nem így, mivel fronthajtású. A BMW játszósabb, ennek ellenére közúton ilyen trükköket nem ajánlok, mivel veszélyes másokra nézve.

"Szárazon nem lehetne keresztbe tenni?"

Egy M3-al talán. 320d-vel nem hiszem, hogy sikerülne. Vízes úton esetleg... De ott ahol forgalom van veszélyes.

Amúgy nem nyúlsz mellé egyikkel se, ha normális példányt veszel, csak nagyon más karakter a kettő. Mennyit szánsz rá egyébként?

Titkos tipp a Passat 2.8V6 4Motion (ez egy az egybe az Audi Quattro hajtása még!).

2015. febr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ kedves utolsó! Tisztán az autó vételárára olyan 1-1,2 milliót szánnék, ennyiért már találtam szép darabokat, mindkét típusból, csak nehéz döntenem. Mostanra már leszűkült a kör, pár hónapja még C Vectra 1,9 CDTI motorral és Ford Focus 1,8 TDCI motorral is képben volt, mert azokból azért fiatalabb van ennyiért, de nincs meg bennük az, ami egy BMW-ben vagy a VW-ben megvan. Legalábbis ez az én véleményem, bár mindig is német autó rajongó voltam.
2015. febr. 11. 17:16
 15/23 anonim ***** válasza:
de jól elszórakoztok ezzel a Passat vs. BMW-el :) mindkettőnek vannak előnyei meg hátrányai, de a lényeg hogy olyan autót még nem gyártottak amiben minden tökéletes lenne!! Ha nem hétköznapi autót akarsz és autómániás vagy, akkor miért nem nézelődsz az Alfa-k között is. Nem akarlak rábeszélni és nem is akarom isteníteni az olasz autókat, mert a következő kommentekben megjelennek egyből az olasz technikát leoltó emberek mert ezt meg azt hallották és hogy megbízhatatlan stb, csupán megírom a saját véleményemet a dologról. Nekem Alfa 159-em van 2.4 jtdm motorral, 5 hengerrel, összkerékhajtással, 280 lóerővel 430 Nm nyomatékkal (chippelve), kiváló futóművel, kiváló vezetési élménnyel, kegyetlen jó fékekkel, a 255-ös 19 collos kerekek hatalmas tapadást biztosítanak, nagyon jól gyorsul, ülésbe beletapaszt, hátúlról tolja előlről húzza magát stb. Az Alfa 159 egy középkategóriás autó nem pedig prémium mint a BMW egyes modelljei, de ettől függetlenűl szerintem kegyetlen jó autó, persze vannak tőle jobbak.
2015. febr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
A 159 már sokkal megbizhatóbb, mint elődei, de nem egy árkategória ezekkel. Am az olasz autókhoz úgy hallottam elég drága az alkatrész, ez igaz?
2015. febr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
igaz, drága hozzá az alkatrész, de véleményem szerint az olasz autóknak lelke van, ezért szerethetőek annyira (persze aki nem egy agyonhajtottat vesz meg amire nem akartak költeni az előző gazdái). Igazából a szerpentineken mutatja meg hogy mit is tud valójában az Alfa futóműve, a motor nyomatéka, az összkerékhajtás, ahogy veszi a kanyarokat, ahogy tapad a széles gumikon, ahogy lehet vele kigyorsítani stb, tavaly Olaszországban autóztam egy elég hosszú túrát, csodálatos élmény volt az Alfával. Na de mindegy, ez nem élménybeszámoló topic. De az biztos hogy egy Alfa az nem egy hétköznapi autó, mármint ami a vezetési élményt illeti.
2015. febr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Na most valaki irjon egy alkatrészt ami drágább mint egy BMW vagy Volkswagenben.
2015. febr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
és az most miért lényeges hogy mondjon valaki olyan alkatrészt, ami drágább mint a Volkswagen vagy a BMW alkatrészei?
2015. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem az Alfa nem annyira jön be, kívülről jól néz ki, de a belseje nem annyira tetszik. A Passat felé húzok most már inkább.
2015. febr. 13. 19:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!