Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW vagy Volkswagen?

BMW vagy Volkswagen?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnék autót vásárolni, de nem tudok dönteni, nagyon sok típus szóba jött C Vectrától egészen Skoda Superb-ig minden. Most két típus van versenyben Volkswagen Passat B5,5 1,9 PD, vagy BMW E46 320d.


Az Opel, Ford, azért esett ki, mert az túl hétköznapi, nincs benn semmi olyan ami egy autómániásnak kell. A Passat első helyen áll, de a BMW is nagyon tetszik, főleg hogy hátsókerekes, lehet vele szórakozni is.


A BMW-vel pont ez az aggályom, nem tudom téli útviszonyok között nem-e hátrány a hátsókerék hajtás, ha az ember nem vadulni akar. Ti melyiket ajánlanátok? Fenntartásra havi 40-50 e Ft-ot tudnék szánni.



2015. febr. 8. 16:08
1 2 3
 1/23 SándorÚr ***** válasza:
4%
nekem E46-os van remekül működik benne a kipörgés gátló, ha bolondozni akarok akkor simán kikcsolom. ezekben a közel 15 éves kocsikabn az a jó még otthon is tudodk szerelgetni ha ne adj Isten baja van. A passattal sok a kínlódás kerekenként 4 lengőkar van vagy mi a rák, na abból összesen van 16. a B6-osba elektromos a kézifék, (lehet a B5-be is) havernak csöpög egyik oldalt a fékolaj hátul, csak egybe udja cserélni a fékszerkezetet. Hidd el gazdaságosabb a BMW, ez olyan kis egyszerű, de nagyszerű
2015. febr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 SándorÚr ***** válasza:
22%
És ne felejtsük el a legfontosabbat: a Cobra 11-ben Szemírék is E46-tal nyomultak
2015. febr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

SándorÚr, kérlek ne hülyitsd már a népet, hhogy a BMW-t olcsóbb fenntartani mint a Passatot.

A Passat előnyei: sokkal megbizhatóbb az 1.9 TDI-vel, mint a BMW 2.0-ás dizele. Tágasabb és nagyobb. Kényelmes, de sportos vezetésnél sem vall szégyent a futóműve. Alkatrészek olcsóbbak.

BMW előnyei: nem akarok senkit megsérteni, de nincs. A hátsókerékhajtás egy nem túl erős dizelen csak hátrány, nem előny, driftelni nem lehet vele, viszont télen könnyen kifarol, szóval csak hátrány. Jó, hogy sportosabb a BMW, de ez nem feltétlenül előny, mert a rossz utakon az összes veseköved kimegy.


Nem akarok vitát, csak véleményt irtam.

2015. febr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 SándorÚr ***** válasza:
Hogy a B5 passathoz olcsóbbak az alkatrészek azt kétlem.
2015. febr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
A pdtdi egy traktor a bmw 320d -hez képest. A hátsókerék hajtás hátrány ha leesik a hó de mikor volt nagy havazás Magyarországon utóljára? Másrészt meg nem egy zsiguliról beszélünk, a BMW-ben van kipörgésgátló és sperr difi. A pdtdi könnyen tuningolható és sokat kibír. BMW motorja is jó csak a pillangó szelep állapotára kell nagyon figyelni mert az hazavághatja az egész motort!
2015. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 SándorÚr ***** válasza:
Ha a Passatba Siemens az ECU akkor nem lehet húzni, csak akkor ha Bosch.
2015. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Az 1.9 PD-nél még nem volt jelentősége, hogy milyen márka a PD elem, tudomásom szerint. Nem tudom melyikkel járnék jobban, a BMW-t csak a hátsó kerék hajtás miatt választanám.
2015. febr. 8. 19:57
 8/23 anonim ***** válasza:
Akkor most szeretném én is megtudni, hogy miért is olyan jó a hátsó hajtás?
2015. febr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A hátsókerékhajtás kigyorsításkor jobban átviszi a teljesítményt az útra, a kerék kevésbé hajlamos az elforgásra. Szinte helyben is képes megfordulni egy erős hátsókerekes autó és általában a kanyarstabilitásuk is jobb.
2015. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Kövezzetek meg, de én ezt élvezném benn a legjobban, erre a Passat nem képes:

https://www.youtube.com/watch?v=z6lRWVvKG9o

2015. febr. 9. 19:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!