Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat Leon gyenge 1.4es motorral?

Seat Leon gyenge 1.4es motorral?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, meg autószerelőtől is hallottam, hogy ugyan azaz alváza, mint a Golf 4-esnek. Meg nagyjából sok mindenben megegyezik vele. A Golf 4-ről meg azt hallottam, hogy az 1.4-es motorral gyenge.


Igaz ez akkor a Seat Leon-ra is? Az is gyenge 1.4es motorral? (mit értünk itt igazából azon, hogy "gyenge"?)


2015. jan. 27. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Ez csak azt jelenti, hogy autópályára kicsit kicsi a motorja, meg, hogy ész nélkül ha tele a kocsi nem tudsz vele előzni... Nekem pl. 5 ajtós 1.3as mazdám(2003) van és a nehéz kasztni miatt ideálisabb belőle az 1.6-os motoros. De nem szoktam vele lefulladni még ha tele is, van emelkedőn sem. Van olyan ismerősöm akinek 1.1-es kombi Skodája van és abba még gázt is rakatott na az tényleg gyenge :D
2015. jan. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Igen, az 1.4 kicsit erőtlen ezekhez az autókhoz. Az 1.6ost érdemes venni, ha benzines kell. Gyakorlatilag ugyanannyit eszik, mert jobban kell pörgetni az 1.4est. De legjobb megoldás az 1.8T:D
2015. jan. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Gyenge az városban is, 50ig alig vonszolja fel magát, pörgetni kell, és csomó benzint megeszik, mert állandóan erőlködik a motor.
2015. jan. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Koaxk Ábel ***** válasza:
70%

Nekem volt Seat Leon-om pont az általad említett 1.4-es 75 lóerős motorral.


Valóban az autó egy az egyben egy 4-es Golf csak minőségibb beltérrel. Az autó kívül-belül nagyon rendben van, csak ajánlani tudom.


Az 1.4-es motor pedig iszonyat vérszegény hozzá.

Kb 1200 kiló az autó, nagyon megszenved vele a motor.

Különösen vicces, hogy baromira sportos a formája közben pedig szinte minden autó legyorsulja.


Én sportosan vezetek ezáltal eléggé pörgettem a motorját, így végülis azt értem el, hogy a kis motor ellenére, majdnem 8-9 de olykor 10 literes fogyasztást is produkáltam vele.


Ha ilyet szeretnél venni, mindenképpen erősebb motorral keress. Legalább 1.6-os benzinest vagy 1.9TDI-t.

2015. jan. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Most ez megint egy relatív dolog, hogy épp számodra kérdező mennyire lenne gyenge vagy épp erős. Közlekedni tökéletes, autópályára már neccesebb, de azért fel lehet vele menni, de hősködni nem érdemes, a szabályokat betartva bírni fogja a dolgokat.
2015. jan. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8 éve használom a Leont 1.4-es, benzines... Városban 6-7 között kijön a fogyasztása általában, autópályán pedig 160-at simán hozza. Soha nem éreztem gyengének. Szóval ez igen relatív.
2015. márc. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

Mindenhol gyenge, számoljon más is utánna, hogy az 1200kg hoz a 75 le mennyi kg/LE arány..

Egyszerübben: régi Swift 1.0 jobban megy nála.

Szerintem ezzel mindent elmondtam.

1.6 benzin alatt felejtős a Leon..

2018. febr. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tűnt fel 3 éves a kérdés, de biztos erre a válaszra várt még a kérdező. :D
2018. febr. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!