Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 307 1,4 Hdi Hütővíz...

Peugeot 307 1,4 Hdi Hütővíz visszajelző óra kiakadt. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Van egy Peugeot 307 1,4 HDI autom és ma reggel nem sokkal indulás után hát finoman fogalmazva kiakadt a Hütővíz vissza jelző óra több mint 130 fok volt de semmi baja nem volt semminek.

Megnézetem ma autoszerelövel és semmi baja nem volt.

Hütővíz,termosztát,Vízpumba ez mind rendben volt. Talán valami szenzor? mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban? volt már valakinek ilyenje?

A válaszokat előre is köszönöm.


2010. febr. 8. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:

elektronika.

Előfordulhat, hogy az autó szabadban állt, esetleg, valamíj módon víz érte a motorháztető alatti részeket?

2010. febr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! igen kint állat a ház elött..:( ilyenkor mit kellene megnéznem szerinted?
2010. febr. 8. 16:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Első sorban (csak ha értesz hozzá) a biztosítéktáblát kéne kicsit átnézned nem-e nedvesedett át, nincs e valamilyen égett szag,

(mivel írtad hogy szaki átnézte, így valszószínüleg nem folyik sehol sem a hűtőfolyadék, de ha ebben nem vagy biztos, akkor ellenőrizd) A másik, hogy megnézed (ha megtalálod) a műszerfalhoz futó drótokat, valamerre arrafele érdemes keresgélni a problémát.

Valószínüleg beázott egy vezeték. Ez jó is és rossz is.

Jó azért mert remélhetőleg nincs elrepedve a blokk vagy a hengerfej (beb@szna bár a 02ig gyártott 1.4es vw polokkal előfordult) A negatív benne hogy pepecselős gazolós munka lehet vele.

Szakértőhöz vidd vagy olyan szakszervízbe ahol TÉNYLEG értenek az ilyen cuccokhoz.

2010. febr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

átnéztem már ezek közül pl az biztositék táblát nem találtam híbát... hát a vezeték az már neccesebb ott nem tudom melyik vezeték lehet az..:(. Hengerfej azzal nincs gond mért meg nézett minden a csóka de nem talált semmit. Mondanám hogy mit írt ki a computer de sajnos nem jegyeztem meg...:S

Olvasgatam forumokat hát másnak is volt már ez a problémája de megoldást ne mmondott neki senki.

Hát igen el kellene vinnem de pl Airbag fault híbámal sem tudtak mit kezdeni:( csak azt,hogy cseréltesem ki a kormányban az egész kábelezést:S

Köszönöm a segítségedet sokat segítetél.

2010. febr. 8. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyári specifikus műszerre kell tenni,kiolvasni a hibatárat. Egyébkémt valószínű a BSI-el lessz gondod. Ez a karosszéria felügyelő rendszer,minden adat ezen fut át. Kerüld a kóklerkodást ! Álltalában nem egyszerű rájönni az ilyen hibákra,műszer nélkűl.
2010. febr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát sajnos a műszer meg nem ismerte fel:(... Azért köszi:)
2010. febr. 8. 19:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!