Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megtanulhatok motorozni annak...

Megtanulhatok motorozni annak fényében, hogy kis koromban nem tudtam biciklizni?

Figyelt kérdés

Most vagyok 21 éves és kb 13 éve nem ültem biciklin és emlékeim szerint az elindulás és megállásnál voltak nehézségeim (akkor estem el), ha már az elindulás megvolt a többi simán ment.

Esetleg próbálkozzak most is biciklin mielőtt a motorozásba fognék (, de őszintén szólva a biciklizés nem kimondottan érdekel és csak a cél érdekében csinálnám), ki lehetne hagyni ezt a lépcsőfokot? Pl: [link]

Egy ilyen gyakorlaton való részvétellel?



2015. jan. 24. 23:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A biciklizés nem ment 13 éve, azóta meg nem is gyakoroltad, most mitől menne?

Meg lehet tanulni, idő és gyakorlás kérdése, de a komolyabb motorral biztonságosan száguldás legfeljebb akkor lesz realitás, amikor már kellő rutinra tettél szert a kétkeréken egyensúlyzásból, s ez nem hetek, de még csak nem is hónapok kérdése, hanem éveké...

Az egy dolog, ha úgy hiszed, hogy már megy, s elég a tudásod a biztonságos motorozáshoz - ebből vannak a nagy esések, s ha szerencsésen meg is ússza az illető, sokaknak el is veszi a kedvét a motorozástól.

Akinél lassú menetben ott van a "mindjárt felborulok" érzés, az gyorsabb menetben sem uralja a járművet, csak a lendület és a tehetetlenségi erő miatt gondolja stabilabbnak, ami kerékpárnál is gond, motornál meg életveszélyes - nagyobb sebesség, nagy energiaforrás hajtja, amit kezelni is kell, s közben egyensúlyban tartani.

Meg lehet tanulni nagy teljesítményű, gyors motorral közlekedni, de neked erre éveket kell rászánni.

2015. jan. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Egyszer láttam egy motorost aki úgy indult el, hogy a két lába a földön volt, elindult a motorral, majd mikor lendületet vett akkor húzta fel a lábát.

Akkor gondoltam, hogy ez nekem is menne, hisz pont azt küszöböli ki ami anno nem ment a biciklibe, akkor én tévedtem, vagy az a fickó volt (már bocsánat) hülye?

2015. jan. 25. 14:50
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ember, az elindulni tudás nem egyenlő a közlekedni tudással.


Lehet, hogy üres úttesten, ideális viszonyok között sikerülne tízből hatszor neked is az elindulás.


De mi van forgalomban, erős szélben, stresszesebb helyzetben? Eldőlsz, a busz alá? A melletted álló autónak ugratsz? A közlekedés nem úgy működik, hogy "hátha sikerül". Éles helyzetben, ha nem sikerül, akkor nincs második próbálkozás.

2015. jan. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Még 3 évem minimum van gyakorolni biciklin, és tudom milyen forgalomba vezetni, jogsim is van (autóra).
2015. jan. 27. 11:54
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha biciklivel sem tudsz elesés nélkül elindulni, megállni, akkor motorral sem fog menni. Egy 10 kilós biciklit amúgy is könnyebb megtartani, ha dőlsz, mint egy 100 kilós motort. Ha beiratkozol egy motoros tanfolyamra, ott ráadásul valószínűleg nem saját járgányon gyakorolsz, hanem azon, amit ők biztosítanak. Baromira nem fogják díjazni, ha az első oktatási napon már ötször eldőlsz és össze-vissza horzsolod a motor oldalát.


Először mindenképp szerezz be egy biciklit. Ha kell, akkor olyan alacsonyat, amiről mind a két lábad leér egy picit (azért ne teljes talppal), és azzal kezdj el gyakorolni. Én egy éve kezdtem biciklizni, és minden nap tekerek minimum két órát, de csak mostanra jutottam el arra a szintre, hogy megszoktam teljesen milyen két keréken közlekedni. És lassú haladás mellett, akár majdnem álló helyzetben is tudok a biciklin úgy egyensúlyozni, hogy nem esek el. Nem csak az elindulást, megállást és kanyarodást kell megszoknod, de a forgalomban közlekedést is, mert azért az is más biciklivel, mint autóval. Máshogy figyelsz oda a közlekedésre, ha biciklin ülsz, mint ha autóban vagy. A szélsőséges időjárási körülményekről nem is beszélve. Esős úton, süppedős homokban, jégen, hóban biciklizni, ha az az igazi kihívás. Ha az megy, akkor nyugodtan ülhetsz motorra, nem lesz gond. De amíg nincs biztonságérzeted kétkeréken, én nem erőltetném még a motort.

2015. jan. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok. Nem tudok biciklizni, nem is érdekelt soha, de a robogó érdekelne. Már erősen gondolkodom egy bicikli beszerzésén az autó mellé (B jogsim már van), mert úgy látom meg kell tanulnom.

Van már egyébként motorod? Tudsz már biciklizni?

2021. nov. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#16#

Felhoztál két régi kérdést, ami nem gond, de csak ismételni tudjuk az eddig már leírtakat.

A motorozás alapja a kerékpározás, két keréken csak úgy lehet gurulni, ha a vezető egyensúlyban tartja azt. nem ördöngösség, meg lehet tanulni. B-s jogsihoz megkaptad az AM kategóriát, tehát vezethetsz segédmotoros kerékpárt, de az alapokat mindenképpen kerékpáron tanuld meg, azzal, ha borulsz, csak lerakod a lábad....


Szerezz be egy normális méretű női kerékpárt, vonulj el egy csöndes helyre, ahol azért van hely is a tanuláshoz, és ha meg tudod ülni a drótszamarat, közlekedj is vele néhány hónapot, hogy legyen némi rutinod, mielőtt robogóra váltasz. Nem kell sok, de nem nulla tudással ülj robogóra.

2021. nov. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!