Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megtanulhatok motorozni annak...

Megtanulhatok motorozni annak fényében, hogy kis koromban nem tudtam biciklizni?

Figyelt kérdés

Most vagyok 21 éves és kb 13 éve nem ültem biciklin és emlékeim szerint az elindulás és megállásnál voltak nehézségeim (akkor estem el), ha már az elindulás megvolt a többi simán ment.

Esetleg próbálkozzak most is biciklin mielőtt a motorozásba fognék (, de őszintén szólva a biciklizés nem kimondottan érdekel és csak a cél érdekében csinálnám), ki lehetne hagyni ezt a lépcsőfokot? Pl: [link]

Egy ilyen gyakorlaton való részvétellel?



2015. jan. 24. 23:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Háát, azért kérj kölcsön vagy vegyél egy biciklit, és tanulj meg először rendesen biciklizni, mert másképpen gondok lesznek.
2015. jan. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A motorozás alapja a kerékpározás, nevezetesen a két keréken egyensúlyozva közlekedés.

Kerékpározni nem tudó motorozni sem tud, amin lehet változtatni, csak nem mindegy, hogy a tanfolyam mennyi időbe, pénzbe kerül.

Mi a vonzó számodra a motorozásban, ha a kerékpározás soha nem volt érdekes, meg sem tanultad szinte az alapokat sem.

Kerékpározni sokkal egyszerűbb, mint motorozni, megfelelő alap nélkül motorral nagyokat lehet esni, forgalmi vizsgán pedig elvárás a határozott, de biztonságos közlekedés a kétkerekűn.

2015. jan. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ami első sorban megfog, hogy motor gyors, kicsi a fenntartási költsége, 13 litert sem fogyaszt, mégis lehet (típustól függően 300-al is menni).

A biciklizni régen nem szerettem és nem vagyok hajlandó megszeretni, ha szükséges ahhoz, hogy megtanuljak motorozni, oké, de amit tudok motorozni rá se nézek többet a biciklire, tudom, hogy nem épp jó hozzáállás, de nem érdekel a biciklizés, mint közlekedési forma, mind sport.

2015. jan. 25. 01:24
 4/17 A kérdező kommentje:
Összefoglalva: Az autónál olcsóbb, a biciklinél gyorsabb.
2015. jan. 25. 01:32
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Rühellem a bringát én is, de bizony meg kell tudni ülni..


mindent a cél érdekében...ha kismotoron próbálkozol, mondjuk egy hervadt babettán, az helyettesíti a bringát...nagyobb moci az életveszélyes első nekifutásra...


megtanulhatsz motorozni, csak először kisebb járgányon..

2015. jan. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%
Ha a bicikli nem megy, akkor nyugodtan magadra vehetsz egy "Szervdonor" feliratú pólót, amikor elkezdesz motorozni.
2015. jan. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az a probléma a két kerék gyakorlati hiányában hogy soha nem tudsz biztonságosan manőverezni motorral. Értem ez alatt a szűk helyen való megfordulástól a különböző nem éppen forgalmi szituációs helyzeteket. Mivel az egyensúly érzésed nincsen kifinomulva, nem fogsz tudni "lassan"menni a motorral. Mindig úgy érzed hogy "mindjárt eldőlök"

Én is ismerek olyan egyént aki -elmondása szerint-nem tud kerékpározni, motoroztam is vele, de enyhe kifejezés hogy mit szerencsétlenkedett. Például parkolóban, murvás úton, földúton, kaptatókon, nem volt túl jó az útburkolat. Szerintem ha csak az anyagi miatt szeretnél motorral járni, előbb "szeresd meg" a kerékpározást. Ne gondolkodj nagymotorban mert mind magadat mind másokat veszélybe sodorsz. Sokan azt gondolják akik csak olcsóbb közlekedésként akarnak átülni kétkerekűre, mi az nekem, felülök aztán gurulok.... Ez nem ilyen egyszerű! Használni és tudni -főleg megszeretni- motorozni az két különböző dolog. Nem veszélytelen közlekedési forma. Gondoljunk csak a forgalmi tévedéseken túl az időjárás kihívásaira. Ezeket mind bele kell kalkulálni a motorozás fogalmába. Ruházat és egyéb szükséges dolog, amivel nem számolnak azok akik azt hiszik: felpattanok rá és gurulok.

Szerintem gondold meg ezt a közlekedési formációt magad részére mert feleslegesen vered magad költségekbe...ha nem a földhöz!

2015. jan. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Összefoglalva: Az autónál olcsóbb, a biciklinél gyorsabb."


Nem feltétlenül olcsóbb az autónál, de az autónak négy kereke van, sokkal stabilabb jármű, a motor viszont az autónál is gyorsabb tud lenni, csakhogy ez nálad éppen nem lehet(ne) szempont, erre nincs meg az alapod.

A kerékpározás ma már annyira alap közlekedési eszköz, hogy szinte természetesnek veszik, hogy mire "motoros-korba" ér az ember, több éves kerékpáros múlt van a háta mögött.

Nem is az a gond nálad, hogy motorozni szeretnél, hanem rögtön a gyorsaság a szempont, s nem az, hogy fokozatosan eljuss a komolyabb gépekhez, kezdve egy segédmotorral.


[link]


Ha majd hasonló szinten tudsz manőverezni, egyensúlyt tartani, lehet szempont a gyorsaság :-)

2015. jan. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Hogy akarsz te 300-zal motorozni, ha biciklivel sem tudsz elindulni és megállni?

Persze az első fa megfog...

2015. jan. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nyilván nem azonnal 300-al, nem vesztem meg...

Az elindulás, megállás alatt pedig azt értem, hogy amíg nem volt lendületem nagyon bizonytalan voltam.


21 éves vagyok a sebesség nyilván szempont, de utánaolvasgattam és több helyen írják, hogy nagy motorral is meg lehet tanulni motorozni, csak nehezebb. A védőöltözékes dologgal is tisztában vagyok, sőt elsőre mindenképpen csak egy ilyen tanfolyamra akartam beiratkozni (amit korábban linkeltem), hogy lássam, hogy tetszik e egyáltalán. A védőöltözékes dologgal is tisztában vagyok, jó drágák a védőfélszeresek, főleg a bmw-nél, de ebben biztos nem spórolnék.


"Ha biciklizni nem megy" Öhm... Nem ment 13 éve vagy mikor, azért nem mindegy milyen időben beszélek.


Tehát azt mondjátok, hogy először mindenképp bicikli?

2015. jan. 25. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!