Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Évente mennyit költötök...

Évente mennyit költötök autótok fenntartására?

Figyelt kérdés
Vételi ár, benzin, biztosítások, szerviz díjak érdekelnének. Az is érdekelne hogy melyik volt autótokra költöttetek a legtöbbet, vertek-e át valakit. És ha gondoljátok leírhatjátok azt is, hogy az előző autó(itokra) mennyit költöttetek :)
2015. jan. 24. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Suzuki, kb 30-40 ezer az éves költsége + benzin

Niva kb 50-60 ezer + benzin

Férjem szereli itthon őket.


A legtöbbet egy Marutira költöttük, sokat volt szerelőnél, még motorfelújításon is átesett...

2015. jan. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Na ez az amit nem szabad összeadni, ha nem akarsz nagyon elszomorodni.
2015. jan. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Az értékvesztésre meg végképp ne gondoljunk.
2015. jan. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Vételi ár:

Ezt nem tudom neked éves bontásra megmondani, mert nem tudom előre meddig fogom használni ezt az autót. Nem vagyok híve ez egy-két évenkénti cserélgetések. Mint ahogy annak sem, hogy ha valami elromlik, akkor adjuk el gyorsan elhallgatva a hibát hátha nem veszik észre a próbaúton. Inkább megjavíttatom, még ha nem is két fillér.

Szóval olyan 10 évre terveztem vételkor, amiből most a 3.-ban vagyok.


Benzin:

Ezt nem használok, csak a fűnyíróban. Az autóm gázolajjal üzemel. Abból olyan 1200-1500 litert tankolok el évente. Általában márkás (OMV,Shell) kúton tankolok és legalább a tankolások felénél a drágább prémiumot.


Biztosítás:

Ne ez már egy egzaktabb dolog. 24.000Ft/év baleseti adóval együtt.


Szerviz:

Ez megint változó. Évente általában két olajcsere, két olajszűrőcsere, egy légszűrőcsere, egy gázolajszűrő csere és egy pollenszűrő csere szokott meglenni. Ezen kívül ami épp tönkremegy, vagy elkopik

Ide sorolhatunk még egyéb tételeket is, mint havi két autómosás, műszaki vizsga, egyéb apróságok pl törlőkendők, bőrápoló, ablaktörlő lapátok stb.

Ha mindenképp mondanom kell egy számot, akkor saccra 50.000-90.000Ft/év.


Más autóm még nem volt, úgyhogy a többi kérdésre nem tudok válaszolni.

2015. jan. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Havi 100-120 ezernyi benzint égetek el, és kb. 20-25 ezer megy el szervizelésre havi átlagban (max. 3 havonta olajcsere, gumik, fékek, egyebek...).
2015. jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Milyen autód van? Ezt a 20-25 ezres szervizköltséget sokallom. Ha nem titok mivel foglalkozol hogy ennyit vezetsz?
2015. jan. 25. 12:14
 7/13 anonim ***** válasza:

Az # 5-ös ezek szerint havonta 7000km-t autózik, a saját autójával magán célból. Azért ezt nem nevezném átlag felhasználásnak.

De ha km-re vetítve megnézzük (én kb a 7000-nek 3-3,5-szereést megyek évente, tehát a számait kell megszoroznod 3-3,5-tel), kb ugyan azok a számok jönnek ki neki is mint amiket én írtam.

2015. jan. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

suzuki swift. 350E volt. havi 10E körül tankolok. 17E az éves kötelezőm, 7E az éves teljesítmény adó.

amit eddig ráköltöttem:

-motorvezérlés: 20E

-kipufogó: 20E

-motorolaj +szűrők: 10E

-meg nemsokára fog kapni egy új fékszettet (olyan 15E-ből ez is meglesz)+ a váltó olajat is tervezem lecserélni.

2015. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Az # 5-ös ezek szerint havonta 7000km-t autózik"


Nem csak kb. 5000-et, de van mikor csak hármat, de van úgy, hogy 7000-et is.


A kérdésben nem szerepelt, hogy átlag városlakó felhasználónak kell lenni a válaszadóknak!

:D

2015. jan. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Milyen autód van?"


"Szar francia", és öreg is már, bár nekem tökéletesen megfelel.


"Ezt a 20-25 ezres szervizköltséget sokallom."


Csak a hasamra ütöttem, 2014-ben kicsit megugrott, mert volt egy komplett vezérlés csere, hátsó gátlók, első futómű szilentek, kuplung csere. Így bele futottam a 300 ezerbe. Persze futásteljesítmény alapján kapott amortizációs költségből így is maradt még valamennyi, így nem panaszkodom. :)


"Ha nem titok mivel foglalkozol hogy ennyit vezetsz?"


Járom az országot, egy nagy országos, de budapesti székhelyű cégnek dolgozom.

2015. jan. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!