Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történt a lakkréteggel 1...

Mi történt a lakkréteggel 1 éjszaka alatt?

Figyelt kérdés

Pont most az egyszer hagytam kint az utcán.


[link]


[link]


2015. jan. 23. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Az első képen olyan mintha buborékos fólia lenne az autón.

Lehet hogy valaki megrongálta. Magától ilyen nem történik, az én autóm zárt udvarban van de szabad ég alatt, kapott havat, esőt és nincsenek rajta pöttyök, foltok.

2015. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Wadmalac ***** válasza:
60%

Hát ez bizony elvált. Volna egy esélyes tippem.

Gondolom nemrég lett újra lakkozva.

A felső lakkréteg már rég megkötött rétegre került, köztes csiszolás nélkül, plusz (erősen feltételezem, hogy 2K lakk) valószínűleg kevés (vagy öreg) edző került bele, amitől gumis állagú maradt. Rossz tapadás, rossz keménység, így a lakkréteg olyan, mint egy gumibugyi, le lehet húzni az alatta lévő rétegről, mint egy öntapadó fóliát.

Azt, hogy most jelent meg, az okozhatta, hogy porózus is és bejutott alá pára, a nagy hőingadozások meg felfújták a vízgőz-lufikat.

2015. jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
60%
De ennyire durvát még én sem láttam, olyan, mintha egy átlátszó fóliázás jött volna fel.
2015. jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Trafó1 ***** válasza:
60%
Tisztára a fóliázás jutott eszembe.
2015. jan. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
60%
Hallod-e, nem vertek át, és lakkozás helyett fóliáztak? :D
2015. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
:D á á lassan hét éve van nálam, mindig szabad ég alatt, pont mikor most az egyszer hagytam kint, akkor történik ilyen?
2015. jan. 23. 14:30
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
Nem volt mostanában (mondjuk 1 éven belül) átpolírozva?
2015. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ide is beszurom még amit irtam, mert nem csak itt kérdeztem rá:Olajszerü, szivárványmintás folyadék van alatta, a szaga mart festék szagra emlékeztet.A fényező sem tudott rá mit mondani, többnél is érdeklődtem, azért raktam ide fel is hátha tud vki valamit, több szem többet lát alapon.Most hogy pár nap után kiszakadt viz is ment alá.



A hőhatás is kilőve, mert nem mentem vele annyit, másnap mikor ugyanazt az utat megtettem, direkt megnéztem a motorháztető hideg volt, mikor este leállitottam és ez mint reggelig történt, este semmi baja nem volt.Kavicsfelverődés eddig is volt az elején, de ott ahol sérült most sincs semmi baja.Az adott területen is van egy helyen kavicsfelverődés a legalján, de éjszaka állóhelybe ilyen nagy területen a motorháztetőn felfelé kuszva állóhelybe, hogy megy alá ennyi levegő,viz a fentebb emlitett érdekességekkel?Még kézzel is nehéz arréb tolni az ép felületre a buborékot inkáb betörik a felvált rész.

2015. jan. 23. 14:48
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
60%

Hát, mindenképpen megmaradnék annál a résznél, hogy nem normálisa felcsiszolt alapra történt lakkozás nem megfelelő 2K keverékkel. hogy mi lehetett az, ami most, hirtelen egyszerre felhozta....

Mi van, ha valaki ráspriccelt zippo benzint és meggyújtotta?

Az ad akkora hőlökést, hogy megindul.

Csak jó lakkozásra az sem leehtett volna ilyen hatással.

2015. jan. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!