Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mostani autókon miért nincs...

A mostani autókon miért nincs sárvédő gumi?

Figyelt kérdés

Utálom, hogy ebben az időben 100 méterenként ablakmosózni kell, mert összeszutykolják a szélvédőt az előttem haladók. Bezzeg a Ladákon, Skodákon, Trabantokon GYÁRI tartozék volt, akkor nem verték a sarat a mögöttük haladókra.

Most miért nincs így? Annyira elvétve látni autót, amin van (ma pl csak egy Hilux volt, amin volt, más autón nem láttam).


2015. jan. 19. 14:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Milyen szép lenne mondjuk egy Mercedes CLA-n a sárvédő gumi.
2015. jan. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%

@áramlástantechnikus

Ezek szerint te még nem motoroztál közvetlenül eső után. Én értékelem a mérnökök teljesítményét, de az is biztos, hogy a legtöbb mai autó méter magasra küldi fel a vizet már 50es tempónál.

Arról nem beszélve, hogy nem egy autón még az ablakmosó pumpa nyomását sem tudják normálisan beállítani. Nem egyszer fordult elő, hogy a pirosnál állva az elöttem ablakot mosó autó nekem is adott egy csészényi folyadék mintát.

2015. jan. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Pirosnál azért kaphattál "csészényi adagot" mert lehet h úgy tervezték hogy a jármű haladása közben spriccoljon így hamarabb megy az üveghez
2015. jan. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem egész értem ezt a haladás közbeni dolgot. Ha az autó nagy sebességgel halad akkor akármilyen nyomással nyomhatják rá igyis-ugyis arra megy a lé amerre az auto formájából adódó légáramlás viszi.
2015. jan. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát én pont az ablakmosóval szoktam jelezni a seggemben haladónak hogy veszélyesen közelvagy apukám..

Láss csodát utána már eszébejut mi az a helyes követési távolság..

2015. jan. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A vizes úton mindegy mi megy előtted,ha van rajta sárvédő gumi ha nincs,ugyanúgy beteríti az ablakodat,de ha fúj a szél még a szemből jövő sávból is átcsapja a sarat. Figyi. SÁR védő gumi. Ha valaki ment már egy előtte a saras útról kikanyarodó pl pickup után amin nem volt gumi,az tudja miről írok.. A másik meg: nekem a teherautómon a gyári kerékvédő burkolatot megtoldottam egy plusz gumival. Kevesebb az esély,hogy a mögöttem jövő kavicsot kap a szélvédőbe. Persze egy dizájnos kocsit nem kell elcsúfítani vele,viszont azért az érdekes,hogy mondjuk egy Ladára kötelezővé tették,egy Passatra nem,mikor mindkettő hátsó fele a keréktől hosszú. A vizet meg mindegyik egyformán veri.. Szóval szerintem az egyetlen haszna az hogy a sár és kőfelverődések ellen védjen. Én tettem fel előre is,nem rombolja a küszöböt a kavics,és nem ragad rá a kátrány.
2015. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Akár még pusztán gazdasági okai is lehetnek a dolognak. Így hogy nincs sárvédő gumi, több ablakmosó-folyadékot és törlőgumit vesznek az emberek. Ráadásul a gyakoribb használat miatt gyorsabban elkopik az ablaktörlő motorja és a sprickoló motorja is, és a sok maszatolás miatt gyorsabban összekaristolódik a szélvédő is, ezt is gyakrabban kell cserélni. Tiszta nyereség a két darab pingpongütőnyi gumidarab lehagyása az autókról...
2015. jan. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
80%

Azért nem kell a sárvédőgumi, mert nem kötelező!

Azért nem kötelező, mert a jogszabály alkotó enged a gyártók nyomásának.

20 évvel ezelőtt még tilos volt a "pótféklámpa" a rendőrök bírságoltak érte, leszedették műszakin. Aztán, hogy tömegesen megjelentek az autókon, bekerült az is a jogszabályba, és máris legális lett.


Sárvédőkre vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek


86. § (1) A gépkocsi és pótkocsija hátsó kerekének sárvédőjét fel kell szerelni a hátsó kerekeket hátul teljes szélességükben takaró - nem merev anyagból készült - kiegészítő sárvédővel. A kiegészítő sárvédőnek annyira kell lenyúlnia, hogy a jármű terhelt állapotában a kiegészítő sárvédő alsó szélétől a hátsó kerék alsó oldalához húzott érintő az úttesttel legfeljebb 15°-os szöget zárjon be. Amennyiben a jármű olyan kialakítású, hogy e takarási feltételt teljesíti, külön kiegészítő sárvédő felszerelése nem szükséges.

(2) Nem kell felszerelni az (1) bekezdésben említett kiegészítő sárvédővel az M1 és N1 járműkategóriába tartozó gépkocsikat, a motorkerékpár pótkocsiját és az O1 és O2 kategóriába tartozó pótkocsikat.

2015. jan. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!