Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az újabb autókon mért nincs...

Az újabb autókon mért nincs gumi sárvédő?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, mint ami pl a Ladákon volt. Jó nagy gumi lap. Főleg a ferdehátúaknál lenne hasznos, mert nagyon szórják hátra, saját magukra is a vizet. Újabban ez mért nem divat?
2013. ápr. 9. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azért nem kötelező már, mert a lökhárító meg az egész karosszéria annyira körbeveszi a kereket, hogy ellátja ezt a feladatot is. (Elvileg.)
2013. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Azért nem divat újabban, mert pénzbe kerül pluszba még rárakatni. Hiába full extrás, az már igazán luxus, hogy sárvédője is legyen. Különben is elrontaná a "tökéletes" dizájnt. A másik meg, hogy a többség tojik arra, hogy a háta mögött nem lát ki az ember a szélvédőn, mert folyamatosan fröcsköli az üveget.
2013. ápr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
ez nem divat kérdése ... régen le sem vizsgáztatták e nélkül a kocsit ... valószínűleg változott a szabvány úgy a rendszerváltás körül, amikor kezdték behozni a nyugati kocsikat, amiken viszont nem volt, mert arrafelé a szabvány nem írta elő ... engem is zavar, ha esőben az előttem menőnek nincs
2013. ápr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kiegészíteném: persze rendszerváltás előtt is hoztak nyugati kocsikat, csak nem olyan tömeges mennyiségben, és annak vizsgáztatásához is fel kellett szereltetni a gumit a páciensnek
2013. ápr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
mert nem veri fel már úgy a sarat, legalábbis nálam sose volt ilyen hogy felverte másé.
2013. ápr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem is nagyon lenne hova felszerelni. A Ladánál ha hiányzott, csak megfúrták a lemezt, egy csavarral felapplikálták, és kész. Manapság nehéz lenne. Valószínűleg tömegesen nem raktál fel annak idején, ezért inkább alkalmazkodtunk a nyugati szabályokhoz.
2013. ápr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, hogy így felmerül ez bennetek. Engem nem szokott zavarni. Esőben ugye rosszabbak a látási viszonyok, ezért nagyobb követési távolságot tartok. Az ablaktörlő pedig azért van, hogy mozogjon. Ezért én sohasem gondolkoztam rajta, hogy miért nincs sárvédő gumi az autókon. Hála Istennek, hogy nincs. Gondolj bele, egy szép Mercit, vagy Porsche-t, vagy bármi mást mennyire elrontana már, ha ott ficegne az a gumilap, mint egy ladán.
2013. ápr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

Jó kérdés...

Egyszerű oka van: a design. Nem mutatna jól a legtöbb autón. Amelyik autón van, azon is már csak egy kis csökevény.


Teherautókon elvileg kötelező lenne továbbra is, de sokszor látom, hogy nincs.

Van helyette ablakmosó folyadék és ablaktörlő. A kőfelverődések ellen meg fólia és fényezőműhely.


Akiknek így is jó, ahogy most van, nagy ablakmosó folyadék és lapátcsere költségeket, gyakori fényezőműhely látogatást kívánok sok szeretettel :)

2013. ápr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!