Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kétütemű 50-esnél mennyit...

Kétütemű 50-esnél mennyit számít a kipuffogódob erőben?

Figyelt kérdés
Van egy 50-es endurom. Mivel drágának találom az egész sportkipufogó rendszert ezért azon gondoltam csak a dobot venném meg. Viszont a cél az,hogy kicsivel erősebb legyen. Mennyire számít ilyenkor a dob,vagy inkább a rezonátor számít?

2015. jan. 18. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen kis kétüteműeknél a kipufogó a legfontosabb elem, szóval igen, számit.
2015. jan. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a dob is vagy inkább a rezonátor lényegesebb?
2015. jan. 19. 13:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Rezo a lényeg.

De egy dobbal is simán megölheted az egész teljesítmenykarakterisztikát (én már láttam ilyet egy Derbinél), szóval inkább ruházz be egy komplett rendszerre.

2015. jan. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat :)
2015. jan. 21. 22:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Nos ez egy olyan dolog hogy drága megvenni egyben, viszont ha kisérletezel és hazavágod, akkor mégdrágább hogy rendbe hozasd. Szóval mérlegeld hogy melyik éri meg jobban. Nem hiába gyártanak kész, kikisérletezett, megtervezett egységeket, azok az adott típushoz vannak gyártva és hangolva. Vegyünk példának egy RS 125-öt, gyárilag 15 lóerő (11kW) egy normális rendszerrel már eléri a 29-30 lóerőt, ha hozzányúlunk az elektronikához is, akkor pedig átlépi a 40 lóerőt is, persze itt már majdnem üzemórás a motor és igen nagy költségekkel kell számolni mert gyorsan kopnak az alkatrészek benne, de valamit valamiért.
2015. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" Vegyünk példának egy RS 125-öt, gyárilag 15 lóerő (11kW) egy normális rendszerrel már eléri a 29-30 lóerőt"


Ez nem jó példa, ugyanis az RS 125 gyárilag 30 lóerő, csak fojtással szokták eladni, hogy a bejáratás kiméletesebb legyen, illetve igy A1-es jogsival is lehet vezetni. Ha cseréled a kipufogót, eltávolitod a fojtást is, attól erősödik meg, nem maga a kipufogótól.

2015. febr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tényleg, igazad van utolsó! Köszi a kiegészítést.
2015. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!