Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok mennyi idő után...

Mit gondoltok mennyi idő után érdemes venni egy gyorsasági motort?

Figyelt kérdés

4-5 év rutin alatt lehet akkora tapasztalatot szerezni, hogy egy 600 vagy 1000 cm3-es gyorsaságit vezessen valaki?

Itt arra gondolok főként, hogy tudja uralni (megemelkedik az eleje, kanyarokban rendesen bedönteni...)



2015. jan. 14. 10:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
5 èv milyen rutin? Különbség ha 5 èvet hajkurásztál városban, rendszeresen jártál hosszabb rúrákra, vagy pályázni. Részben tehetség kérdése is, biztos van aki éredt ennyi idő után egy 1000-es sportmotorra. Én kb négy és fél éve motorozok, most tartok 78 lóerőnél. Elég nagy ugrás volt az előző motoromhoz kèpest, voltak helyzetek, amikor meglepett. Mostanra x-ezer km után egyre kevesebbszer èrzem ezt, viszont egy sportmotorra még mindig kevésnek érzem magam, pláne ezresre.
2015. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Tíz év mindennapos motorozás után felajánlottak megvételre egy CBR 600-st... menjek egy nagy kört egész nyugodtan,mondta a tulaj, mert ismert, és állandóan motoron látott(P10, majd 350-es Jawwa, majd 250 MZ)..

ráültem a CBR-re, indít, aztán csak lapátoltam a fokozatokat..


nos amikor visszaértem, megdícsértek többen is, hogy a hangból itélve adtam neki rendesen..aztán lesegítettek a motorról, leültettek a járda szélére, és hoztak egy flakon ásványvizet...nagyon fehér lehettem, mert kérdezték, kell-e segítség,


szóval azt hittem baromi rutinos vagyok...szerencsére kipróbálhattam egy eszméletlen gyors szpíd gépet...rájöttem, ez nem nekem való, alakalmatlan vagyok a félelem miatt.


azóta nincs motorom...csak autóba vagyok hajlandó ülni.

2015. jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok...még annyit, hogy volt egy Gilerám is, 650 es enduro...agyonhasznált volt, de azon inkább egykerekeztem, mert azt nagyon élveztem..


de a szpíd gép az egészen más világ...az nagyon veszélyes(mondom annak fényében, hogy senki nem tudott és mert úgy egykerekezni mint én, ráadásul nem is buktam)


pláne ezres...jéézusom..

2015. jan. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Úgy képzeltem a 4-5 évet, hogy benne vannak nagyobb túrák, hétvégente is nem a mindennapi 50-70 km-t teszi meg az ember.
2015. jan. 14. 12:06
 5/19 anonim ***** válasza:
Mekkora gépen akarsz 4-5 évet eltölteni?
2015. jan. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem bármikor vehetsz amikor pénzed van rá. "Érdemes" akkor venni ha már rendelkezel az A kategóriás jogosítvánnyal.
2015. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Eleg sokrétű az izlésem motorok s autók téren. Városi használatra valami naked bike-ban gondolkodnék, de ha csak egy motorom lehet a fenntartás miatt akkor a gyorsasági lenne a cél jó pár év után. 250-es ninja 4-5 évig szerintem ideális lehet. Pályánapon meg más hasonló helyeken elég sok időt akarnék tölteni...
2015. jan. 14. 16:11
 8/19 anonim válasza:

Én mikor letettem a jogsit 400-500-as motort akartam. Tapasztalt motorosok mondták, felejtsem el! 600-ast vegyek, kg-ra ugyanaz, de több a Lóerő, megbízhatóbbak és a fogyasztásuk is jobb. Pályázásra minimum 600-ast vegyél mert a kicsiket hamar megunod!

250-es kb.140-160-at megy és ott már sokat fogyasztanak. Nekem normális használat mellett max 6l a fogyasztás, de 5l alatt is volt. (cbr 600f 2)

2015. jan. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
Szerintem nem tapasztalat kérdése, inkább rátermetség és érzék. 600-as se emelkedik, ha nem húzod neki. Egykerekezésbe is az a tudás mikor lassan, egyensúlyozva csinálja valaki pl. Herczeg Balázs Mókus.
2015. jan. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Első körben inkább a 250-esnél maradnék. 125-ös szerintem kezdésnek sem jó választás, hamar kinövi az ember.
2015. jan. 17. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!