Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 50ccm-es motort (inkább...

Milyen 50ccm-es motort (inkább gyorsasági, de az endurok is tetszenek) érdemes venni?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok hamarosan kezdem letenni a jogsit

a Cagiva Prima nagyon tetszett de az egy kicsit sztem drága

(ja és max. 120.000 van erre a célra)


2011. febr. 19. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:

50esbe a robogónak és a simson féléknek van értelme.

a Cagiva primának meg olyan hangja van mint egy fűnyírónak, az 50es endúrónak pedig olyan, hogy kezd el kidobálni a lábasokat az ablakon.

2011. febr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes 50es gyorsaságit venni. 14évesen vegyél egy robogót 120-ért már jót kapsz, vagy vegyél egy Simsont 50-60 ért, újitsd fel, és még marad is lóvéd.
2011. febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem érdemes. tényleg nem valami erőgépek, de akinek nem tetszenek a robogók, az miért ne vehetne?

gyorsaságiból a régebbi Aprilia RS 50 elég tetszetős, Derbi GPR is jó.

enduroból meg ajánlom a Yamaha DT-t, Derbi Sendát, és Aprilia SX-et (ez supermoto, de a kategóriájában nagyon jó. ha mindenképp enduro, akkor MX 50.). nem olyan gyorsak, mint amilyennek kinéznek, de gyári állapotban otthagyják a gyári állapotú robogókat.

a hangjuk alapjáraton tényleg hasonló, mintha lábasokat dobálnál ki az ablakon :D

de ha használod, akkor szerintem nagyon jó a hangjuk. mivel ezek általában kihegyezettebb motorok, mint a (legtöbb) robogóké, jóval hangosabbak is (nagyon hangosak használat közben). ez a falu népét szokta zavarni, de nekem kifejezetten tettszik a hangjuk. a végsebesség rosszabbik esetben 70 körül, de általában tudnak töbet is. főleg a gyorsaságik.

a motor karakterisztikája érdekes. alacsony fordulaton szinte elindulni is nehéz velük (ezért kopik elég gyorsan a kuplung), de magas fordulaton (kis lökettérfogata ellenére viszonylag) nagyon megindul. ez nagyon élvezetes, ha egyedül mész, de ha már ketten utaztok, akkor nagyon elkelne több nyomaték. a normális haladáshoz két utas alatt pláne pörgetni kell, ami zavaró lehet, mivel nagyon hangos, és ha enyhén akarsz gyorsulni, akkor is kell neki a magas fordulat (ez főleg az Apriliákra érvényes). de 50-essel úgyse nayon lehet ketten utazgatni, tehát ez nem olyan nagy hátulütő.


továbbá, a legtőbb váltós 50-es bőven 10 000 fölött forog, ezzel jár, hogy elég sok olajat, és benzint kér.

ha találsz jó állapotút ennyiért, szerintem megéri megvenni. ezeket "verseny-motor" hajtja a többi 50-es robogóval szembeni teljesíttményt, végsebességet tekintve. és a kipufogó se arra szolgl, hogy csak halkítsa a motort. szerintem 10-15 LE nem kevés egy 50es motortól.

2011. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam hogy ne vegyen, van nem vehet hanem hogy szerintem nem érdemes.
2011. febr. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenki válaszát :) am meg simsonom van csak gyengének találom
2011. febr. 20. 11:41
 6/7 anonim válasza:
Suzuki RG gamma.Q-va jó és megbizható.Nekem ilyen van.
2011. febr. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem fölösleges. Nekem is Simsonom van, ami 70esre felvan furatva, kapott egy hosszab 4.et és 3.at és igy sik terepen 80at megy! Lehet mondani hogy kamuzok, meg hogy a Simson nem megy annyit, de igen...

Ha szeretnéd irok neked privátba tunningokat.

lehet tunningolni, de nem ész nélkül. Nekem bevállt, és simson vezetése nagyon élvezetes. Semmi pénzért nem válltanék robogóra, dehát ízélsek és pofonok.

2012. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!