Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A megyei matrica bizonylatát...

A megyei matrica bizonylatát csak magamnál kell tartani, vagy ki kell rakni a szélvédőre, mint a múlt században?

Figyelt kérdés
Tehát online vettem egy megyei matricát, kaptam róla e-mailben egy kb. 8*8 centis bizonylatot. Ezt kell kinyomtatnom és magamnál tartani, ez rá is van írva, gondolom ez a "matrica". Abban viszont nem vagyok biztos, hogy elég -e, hogyha beteszem a kesztyűtartóba, vagy ki is kell valamilyen módon ragasztanom? Nem igazán találtam erre vonatkozó információt.

2015. jan. 7. 09:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

InfoRádióban mondták, hogy volt egy szakasz, amit tévesen jelölt be a tájékoztatón az illetékes szerv. Ezért, akik arra a kis szakaszra vettek csak és máshol nem használták, nekik visszajár a költség.

Lehet baromság az egész. Pont az ilyen hírek és hírfoszlányok, meg az egész előre-nem-tervezettsége, és az utólagos lázongások, tiltakozások miatt ilyen bonyolult az egész.


Abban mindenesetre (úgy nézem) egyet értünk, hogy nem kell kitenni sehova. A rendszer rögzítette a regisztrációt :)

2015. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Meg is találtam a forrást: [link]


Róna Márta kommunikációs vezető elmondta, hogy az M30-as Miskolc Dél és Miskolc Centrum csomópontja közötti útszakasz főút besorolású, ezért eredetileg is díjmentes volt.


A szolgáltató honlapján a megyei térképen valóban rosszul volt jelölve az útszakasz, azonban az országos térképen az jól szerepelt, és a hibát már kijavították - fűzte hozzá.


Elmondta azt is, hogy aki csak és kizárólag emiatt vásárolt Borsod-Abaúj-Zemplén megyei matricát, annak a matrica árát visszatérítik az átmeneti rendelkezés ideje alatt, azaz február végéig.

2015. jan. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
49%

OFF::

Kívánom, senki nem járjon így, de nekem 1, azaz egy alkalommal bankkártyás fizetésnél a pénzt levette, de a matricát nem adta meg. Kellett tennem egy 40km-es kerülőt, hogy máshol tudjak matricát venni.

A fizetési bizonylatot félre tettem. Több, mint 8 hónap múlva kaptam meg - kamat mentesen - a pénzem, a kerülő díját persze nem háríthatom senkire. Azóta én mindig megőrzöm a bizonylatot. Nem bízom a rendszerükben!

2015. jan. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
kinyomtatod és beteszed a kesztyűtartóba, Ellenőrizni biztos nem fogják ezt a papírt de ha véletlenül kapnál büntetést mert zavar van a rendszerben akkor ezzel igazolhatod Megállítani , hogy mutasd fel soha nem fognak
2015. jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Koplárovics Béci ***** válasza:

"troll314csa"!


Én így jártam most a megyeivel. Sőt én még a "matricát" is megkaptam, csak épp nem volt rajta azonosító, ami gyanús volt, és a nemzetiutdij.hu rendszerében a fizetés státuszához hibát ír. A pénzt levette... A sok érdekesség miatt inkább felhívtam őket, és az ügyfélszolgálat javasolta, hogy ne a rendszerben vegyem meg(!) a matricát újra, hanem egy értékesítési ponton, és igényeljem vissza a hibás matrica árát (folymatban, még nem tudom mi lesz)... Szerintem a legtöbben simán használnák a fizetős részt és csodálkoznának a büntetésen.

Magyarország, 2015.

2015. jan. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

" De 5 perc keresés után sem találtam ilyesmit."


Én megtaláltam neked 1 perc alatt:


"Az úthasználati jogosultság ellenőrzése forgalmi rendszám alapján történik. Az úthasználat jogszerűségét az elektronikus értékesítési nyilvántartás, illetve az ellenőrző szelvény igazolja."


[link]

2015. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

illetve az ellenőrző szelvény igazolja."


Na ez az! És ha ez azt jelenti hogy ki kell ragasztani?

Nekem nem, de ....

2015. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
nem kell kiragasztani. CSak azért van hogy igazold ha tévesen kapsz valamit mert törlődtél a rendszerből vagy akármi. Olyan mint a mobil parkolás, rendszámodat lekérik a rendszerbe,de ha nem jön össze és mégis büntetést kpasz sms-el igazolod, de attól nem kell kitenni a telót
2015. jan. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!