Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A megyei matrica bizonylatát...

A megyei matrica bizonylatát csak magamnál kell tartani, vagy ki kell rakni a szélvédőre, mint a múlt században?

Figyelt kérdés
Tehát online vettem egy megyei matricát, kaptam róla e-mailben egy kb. 8*8 centis bizonylatot. Ezt kell kinyomtatnom és magamnál tartani, ez rá is van írva, gondolom ez a "matrica". Abban viszont nem vagyok biztos, hogy elég -e, hogyha beteszem a kesztyűtartóba, vagy ki is kell valamilyen módon ragasztanom? Nem igazán találtam erre vonatkozó információt.

2015. jan. 7. 09:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Miért olyan bonyolult ez? Nem, még magadnál sem kell tartanod. Akár el is dobhatod ott helyben.

Megőrizni csak azért célszerű, mert ha esetleg a számítógépes rendszer valami hibájából pótdíjaznak, akkor meg tudod mutatni, s akkor törlik.

2015. jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy vannak nálam sokkal okosabb emberek, akik ezt szeretik mások orra alá dörgölni... Mutass az interneten egy a kérdésemet teljesen megválaszoló forrást, és meghajlok előtted. De 5 perc keresés után sem találtam ilyesmit. És bocs, de inkább megkérdezem, mint hogy emiatt büntessenek meg...
2015. jan. 7. 09:57
 3/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Mégcsak magadnál sem kell tartanod. A rendszámod benne van a rendszerben, azt leolvasva tudják, hogy van-e jogosultságod vagy nincs. És a lejárattól(!), tehát 2016.01.31-től 1 évig meg kell őrizni.
2015. jan. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Biztos #1-nak is megvannak a saját pszichés gondjai. Ne vedd magadra!


Érdemes megőrizni, hiszen ez egy bizonylat. Bizonyos szakaszokon megtévesztő volt, hogy fizetős-e vagy sem. Ha csak ott jártál, a bizonylattal tudod igazolni, hogy visszajár a pénz. Amíg ebből cécó van, érdemes megőrizni. Ha egy hónapon belül nem kapsz büntetést, és már nem érdekel, hogy visszaváltják-e, akkor eldobhatod.


Rendszámhoz kötik a "matricát", de ez már csak elektronikusan van tárolva. Az autópályán a rendszámot olvassák be, és azt nézik, van-e "matrica" nevezetű szolgáltatás hozzárendelve. Régen matricát ténylegesen meg kellett venni, de már csak neve maradt meg. A kesztyűtartóban, a térkép mellett, vagy akár a kocsi többi irata között elfér, össze is hajthatod. Gondolom hőpapírra nyomtatták, tehát nagy hőnek ne tedd ki (farzseb, kályha, légkifúvó, ...).

2015. jan. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Egyre hülyébb kérdések jönnek a matricáról..... Mondd, a 10 napost, havit, évest ki kell ragasztani?
2015. jan. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem veszek ilyesmit magamra. Ő nem ismer engem, az életem, én sem ismerem őt és a problémáit. Csak azt nem fogom sose megérteni, hogy miért nem lehet egymást kölcsönösen tisztelni. És akármilyen hülye kérdést is tesz fel valaki, miért nem lehet türelemmel, kedvesen válaszolni? Szemen köpném magamat, ha ilyen stílusban válaszolnék a diákjaimnak. Pedig ők is tudnak néha értetlenek lenni...


Mindenesetre nagyon köszönöm a türelmes válaszokat! :)

2015. jan. 7. 10:12
 7/18 A kérdező kommentje:
Kedves spricc2! Nem, nem kell azokat kiragasztani. De kedves kormányunk sokszor követhetetlen döntési kapcsán nem lepődök már meg semmin. És mivel eddigi sms-el történő vásárlásaim során nem kaptam bizonylatot, most viszont igen, ezért gondoltam rákérdezek a biztonság kedvéért, nehogy ez valami teljesen új szabály szerint működjön.
2015. jan. 7. 10:14
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező és kedves válaszolók!


„Miért olyan bonyolult ez?” írtam. Ez olyan nagyon bántó, hogy nekem kell támadni? Bennem nem volt ilyen szándék. Évek óta nem létezik papír alapú matrica hazánkban. Ezért az értetlenkedés részemről. Ha ezzel megbántottam bárkit, akkor most megkövetem!


A válaszom érdemi része viszont teljesen helytálló. Tényleg akár a vásárlás helyén eldobható a bizonylat. Semmiféle előírás nincs a megőrzésére, vagy magunknál tartására. Mindösszesen célszerű megőrizni, az esetleges viták elkerülésére.


Amit itt a pénz visszaadásáról ír valaki: Lehet én értem félre, de ha soha nem megy fizetős útra, akkor sem jár vissza az útdíj.

2015. jan. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

[link]

Annyit ir hogy kamerak ellenorzik, de hogy mit azt nem irja. Elhiszem, hogy megteveszto a dolog. Mindenesetre a bizonylatot nem kell kirakni sehova.

2015. jan. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem írja, mert mióta nincs papír, azóta csak a rendszámot nézi a kamera.
2015. jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!