Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Bora alá 18-19" felnit...

VW Bora alá 18-19" felnit szeretnék! Mennyire széles lehet a feli és milyen Et számúak jöhetnek szóba? Szeretném leültetni kb.60/60 -80/60 megoldásban (de az is lehet hogy Gewinde lesz)

Figyelt kérdés
Gumiméretben előre 195-205-öst raknék, hátra max 215!

2015. jan. 3. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ET száma és gumi szélessége ugyanannyi kell, hogy legyen, mint a gyári felnié. A neten lehet találni váltóméret kalkulátort ami a gumi magasságot is kiszámolja, hogy váltóméret legyen az abroncs.

Egy kérdés. Minek fronthajtásos autóra hátra vastagabb gumi, mint előre? Az M-es BMW-knél értem, na de egy Bora?

2015. jan. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igazából nem hátulra kell szélesebb, hanem előre kell keskenyebb!:) Nekem így tetszik, de igazából valószínű elég a 205 is. Viccet félretéve, azért kell szélesebb, mert valószínű felniből is szélesebb lesz, pl. elöl 8" hátul 9-10". Szóval, ha elöl 8"-on feszeng a 205-ös, akkor hátul a 215 még lehet kevés is pl. a 10"-ra!

Mondjuk ennyire nagy felnit nem akarok, szerintem hátra lesz 8", elöl 7-7,5". Gyári méreteket ismerem egyébként, rengeteg oldalon fent van, most arra lennék kíváncsi, hogy mik a határok, mert nyilván a gyári, az gyári futóműhöz van belőve...

2015. jan. 3. 18:04
 3/13 anonim ***** válasza:

Azért az csúnya lesz ha a gyári ET-vel azonos ET-jű 8 colos felnit feldob a kérdező előre, azt megnézném :D


A gyári felnik 7x15 ET38 és 7x16 ET42-esek. A 9x18-nál már ET30 kell, gondolom a 10-nél meg még kisebb. Ki lehet ezt számolgatni, csak én most lusta vagyok rá :D

2015. jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
a net tele van elöl 8,5/9/9,5 hátul 9/9,5/10 coll széles borákkal golfokkal!
2015. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Úgy látom nehéz értelmezni a kérdést!

Én a mindennapokra gondoltam, olyan felni+gumi kombóra ami ültetés mellett is használható!

Ha képeket akarnék nézni felmentem volna a VWortex fórumra vagy a FB-ra!

Gratulálok, valóban rengeteg kép van róluk, de itt nem ez volt a kérdés, de hát semmi baj, majd lesz aki érdemben is válaszol,,,vagy nem...

2015. jan. 3. 19:50
 6/13 anonim ***** válasza:

# 5

Mindennapi használatra felejtsd el a 18-19 colt. 17-nél nemérdemes nagyobbat rátenni mindennapos használatra...

2015. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
mi is gratulálunk kérdező,hogy ennyire lusta,meg hülye vagy a dologhoz!a neten mindent megtalálnál amire kíváncsi vagy...ja hogy ahoz legalább 5 percet kéne keresgetni,meg nézelődni!?!hát igen.....
2015. jan. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pedig én tök hasznos választ adtam.
2015. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es nagyon válaszolni akarónak!

Igen igazad van, igaz kicsit több időmbe telt mint 5 perc, mert éjjel is a neten bújtam a fórumokat, de legalább nem akart mindenki okoskodni, tisztelet a kivételnek, mert azért volt aki megpróbált itt segíteni, de már tudom, hogy ide nem szabad jönni kérdezni!

Az esetek többségében senkinek semmi köze semmihez csak Okoskodik!

Azért még egyszer mondom van kivétel is, csak baromi kevés.

2015. jan. 4. 15:57
 10/13 anonim ***** válasza:

Itt egy oldal, ahol normálisan összeszedték mi ia ET szám, hogy lehet kiszámolni stb:

[link]


Ha az ET szám számolgatás megy, akkor kiszámolod a fentebb leírt gyári felnik esetében a szélességből és az ET-ből, hogy a kerékagytól mennyi a tényleges "belógás.


Ha ez megvan, akkor a kapott értékből ki tudod számolni mekkora számodra a megengedhető legkisebb legnagyobb ET ( ami alap esetben is kisebb lesz, mint a gyári :D ) egy 10 coll széles felnire. Utána azt számolod ki, hogy mennyi a felni másik irányú kilógása ( a felni teljes szélessége és az előbb kapott érték különbözete) majd megnézed a saját autódon, hogy ez egyáltalán befér-e a sárvédő alá. A felni nem lóghat ki a sárvédő alól, ha sok a 10 colos felni, akkor vagy kisebbet kell választanod vagy peremeztetni illetve cserélni kell a sárvédőt.


Hátul csak úthibánál, de elől kanyarban is beleérhet a sárvédőbe a felni/gumi, az meg elég kellemetlen.


Hasból legfeljebb VW fórumokon fogják neked megmondani, hogy mennyi a legnagyobb, de kiszámolni sem több fél 15 percbél.

2015. jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!