Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vízszintes saras földútra...

Vízszintes saras földútra milyen elsőkerék hajtású autót?

Figyelt kérdés

Hello, érdeklődnék, hogy VíZSZINTES, saras földútra milyen elsőkerék hajtású autót lenne érdemes venni?


Az oké, hogy a niva a legjobb rá ár arány értékben 4x4-ben, de kérdés, h tényleg kell-e ide a 4x4 hajtás.


Vagy elég lenne egy nagyobb hasmagasságú elsőkerék hajtású autó terep/téli gumival (+ esetleg hólánccal, ha tényleg mocsár lesz)


És persze azért nem veszek nivát, vagy bármi más 4x4-et, mert a fentarthatóság költsége (lóerő, fogyasztás, és h a 4x4-nek +6e ft a vizsgája)


Hirtelen a volkswagen polo 1.0 foxot néztem, az árhatár max 500e ft.



2014. dec. 29. 15:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Felázott gáton elvileg tilos rendszámos járművel közlekedni, az más kérdés lehet, hogy ezt mennyire veszik szigorúan arra felé.

Segédmotorral lavírozókkal nem foglalkoznak (ami ugye nálad nem nagyon lehet opció a sérülésed miatt), de rendszámos járgánnyal elég egyszer megbukni - gáton közlekedés csak száraz töltésen engedélyezett.

2014. dec. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

# 11 ezzel nekem most nem segitettel.

A gazdag parasztok a traktorokkal akkor is ramennek,

vagy ha nem gazdagok, akkor a földesuruk parancsára. És azok basszák szét a gátat, nem én a pl trabantommal azután.

Ahogy az erdőkben is a teherautók.

2014. dec. 29. 18:17
 13/19 A kérdező kommentje:

És még 1, kedves #11, ha szinte egész évben esni fog az aső

mint eléggé esett 2014 -ben is, akkor én mint magyar ember,

aki meg is vette a horgász engedélyt a folyóra, ne is menjek ki horgászni, hanem maradjak otthon.


ok. értem én, de ettől nem lesz több hal a folyóban.

2014. dec. 29. 18:21
 14/19 A kérdező kommentje:
#11 bakker, a gathajtasit is megvettem eddig meg a motorra is.
2014. dec. 29. 18:22
 15/19 A kérdező kommentje:

#11-es, én úgy tudtam, akkor nem lehet menni, ha áradás van.

Horgászol valahol a gát aljában, jön eső, feláyik a gát : akkor már ki sem mehetsz?? totál felbosszantottál a hülyeségddel.

2014. dec. 29. 18:26
 16/19 anonim ***** válasza:

Már próbáltam segíteni, amikor a Suzuki Ignist ajánlottam, igaz akkor még nem derült ki, mire is kellene az autó... az Ignis arra is megfelelne, amire szánod.

Az csak egy plusz segítség akart lenni, hogy a felázott töltésen azért meggondoltan kocsikázz, mert költséges lehet.

Mennek ott lovasszekérrel, traktorral, ki-mivel tud, sokáig nem is foglalkoznak velük, aztán akikor valamelyik illetékes bekattan, kiküldenek néhány sárban dagonyázónak 300ezer forintos csekket, ami ugye a jármű tulajdonosának rosszul eshet.

Én is közlekedem gáton, s ez nem is árvízvédelmi töltés, de még így is engedély kell rá (ingyenes), s csak száraz töltésen közlekedésre jogosít... persze itt is mennek felázott töltésen, engedély nélkül - szentségelés olyankor van, amikor valamelyik illetékes berág (mondjuk ritka eset, de van ilyen)

2014. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
#15, oke, akkor bocs, az ignist korbejarom mint lehetoseget
2014. dec. 29. 18:47
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha jól veszem ki a szavaidból, akkor van/volt Trabantod. Wartburg nem játszik? Elég magas a hasa, első kerekes, fogyasztása ugyan nem a legkevesebb, de olcsó a biztosítása és fillérekért van hozzá alkatrész és szerelni is egyszerű (mint a Trabantnál). A 353-asnak kifejezetten jó terepjáró képességei vannak. Sok lehetetlen helyen el tudott menni. Szerintem az 1.3-as is hasonlóan jó lehet. Szerintem arra, amire neked kell, egy ilyesmi autó lenne a megfelelő. Sokkal többet nem adnék olyan autóért, amit a sárban fogok nyúzni.
2014. dec. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

terep gumival nem lehet rossz a wartburg. Viszont ez azert nehezebb autó, mint a trabant.

A regi 3 ajtós, fiat Pandát nézte még terep gumival.

(sőt ennek volt 4x4 változata is, hamár megengedjük a 4x4-et, bár viszkó kuplungos)

2014. dec. 30. 07:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!