Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ugye csak a kuplung kinyomó...

Ugye csak a kuplung kinyomó mehetett tönkre?

Figyelt kérdés

Ma reggel álltam be egy parkolóba és miután leálltam behúztam a kézi féket. De azután eszembe jutott, hogy ilyen időben nem szerencsés, ezért kiengedtem és betettem sebességbe. Mikor betettem a váltót egybe a kuplung benyomásnál egy hatalmas csattanás volt és azóta a kuplung pedál nagyon laza, nem fog. Nem próbáltam elindulni vele, mert váltani biztos nem lehet és így nem tudtam vna vissza tolatni. Mindez már álló motornál történt.


Ugye álló helyzetben váltásnál nem mehet szét a kuplung szerkezet? Már volt 1x ilyen, hogy a kinyomó csapágy kiment.



2014. dec. 28. 11:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Jah, 20 éves Suzuki Swift.
2014. dec. 28. 11:48
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elszakadt a bowden.Habár nem tudom bowdenes e a suzuki.
2014. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az. Szerencse még, hogy itthon történt, nem autópályán...
2014. dec. 28. 11:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínűleg a bovden szakadt el.
2014. dec. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Beszéltem szerelővel, a féltengely szakadhatott ki, rossz állapotban volt és a fagy hatására a merev vas könnyebben törik... ez bele fog kerülni egy pár 10-esbe és pár hétbe. :(
2014. dec. 28. 16:09
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Kiszakadt a féltengely mer megfagyott a vas? Bekakiltam a röhögéstől.
2014. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zebra3328 ***** válasza:
Ez a féltengely duma nagyon ütött... Ilyen előzmények után, szerintem is a kuplung mechanikát kell átvizsgálni (pedál, bovden, bovdentartók, kinyomó villa, kuplungszerkezet). Ha nem pedál vagy bovden gond van, akkor le kell szerelni a váltót a motorról, na az + az alkatrész már kicsit húzósabb tétel.
2014. dec. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!