Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Évi hány megtett km fölött...

Évi hány megtett km fölött olcsóbb az autózás saját autóval, mint bérelt autóval és taxival?

Figyelt kérdés

2014. dec. 23. 03:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Attól is függ, mennyi a havi jövedelmed. Ha havi 100.000Ft-ot ki tudsz fizetni autóbérlésre úgy hogy akkor még nem is tankoltál bele, marad-e annyi hogy egyél, kifizesd a számlákat és egyáltalán éljél belőle. Nekem nem sok maradna, még ha csöveznék akkor is éhen halnék a bérelt autóm mellett.


Egy alsó-közép kategóriás autót pl egy Astrát nem kapsz meg egy-két évesen 1 millióból. A 8-10 éveseket osztogatják ennyiért (forrás: hasznaltauto.hu), de ez a kérdésed szempontjából nem lényeg.


Vallak olyan szempontok, amelyek nem forintosíthatóak, így nem tudod egzaktul belevenni a képletbe. Pl a kényelmed, egészséged, szabadidőd.


Pl amikor nekem hétfő reggel be kell érnem 9-re a 240km-re lévő munkahelyemre, bővel elég 6-kor felkelnem, fél 7-kor elindulnom, és 9-re beérek.


Ellenben tömegközlekedéssel jó 6 óra az út. Tehát fél 3-kor fel kéne kelnem, hogy 3-kor elinduljak. Ilyenkor semmilyen busz, se vonat nem jár. 5 körül indul az első, amivel 11 körül érnék be. Ki is rúgnának.

És akkor vannak olyan szempontok, hogy nem mindegy hogy 4 órát alszom, vagy 8-at. Nem mindegy hogy télen hajnalban -20 fokban fagyoskodok a járműveket várva vagy elücsörgök az ülésfűtéses bőr ülésemben. Nem mindegy, hogy egész úton ordibálnak a a fülembe a kölkök, szagolom más fasírtját, bömböl a tuc-tuc zene a fülhallgatón olyan hangerővel hogy én is hangosan elviselhetetlenül hallom. A lábamat kinyújtani nem tudom, úgy ülök órákig mint egy kötözött sonka, mert a keskeny ülésen mellém ül valami szélesebb egyén. És még sorolhatnám. Ezek mind megfizethetetlen dolgok...


Igen van még a taxi. Ami meg rendszeres 240km-es utakra megfizethetetlen. Ha csak az oda utat fizettetik meg velem, nem kell egyből az oda-visszát kifizetni, az is bő 60.000Ft. Egyetlen utam!!! Ha egy hónapban egyszer megyek oda, egyszer vissza, már elment a havi fizetésem, ingyen dolgoztam, nem ettem, nem ittam, nem laktam sehol.

2014. dec. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

lári-fári...

a karbantartott, jóállapotú sajátkocsinak nincs versenytársa.

ha véletlenül mégis ki kell váltani, akkor jön a taxi, vagy bármi.

ha a pénz ennyire számít, akkor csak a gond, és görcsölés lesz az örökös számolásból...

na jó, pocsolyarészegség esetén ott a sofőrszolgálat.(is)


egyébként a sajátautó a legdrágább megoldás, ha csak a pénzt nézzük.

2015. márc. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Jól írják, nem mindegy, hogy milyen autó. Helyváltoztatásra városban, kisebb távokra elég egy Suzuki Swiftet tartani, alig kell szervizre költeni és olyan keveset fogyaszt, mint egy dízelautó.


A költségek:


80 000 (vásárláskori, átíráskori ktg.)

+ 250 000 (biztosítás és adó 5 évre)

+ 500 000 (az autó értékvesztése)

+ 500 000 (karbantartás, gumik, cserék)

+ 375 000 (5 év alatt nagyobb javítanivalók, vagy kisebb balesetből helyreállítás)

+ 1 200 000 (üzemanyag, havi 20 000)

______________________________________________________________________________________________

= 2 905 000 forint (költségek 5 évre)

/ 60

= 48416 ft havonta

2015. márc. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Tessék itt egy letölthető excel autó fenntartási költség kalkulátor (elég jó):

[link]

2015. márc. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Pár ezer km is megéri ha saját kocsival mész és nem taxizol. Akinek meg van több milliója az nem gondolkodik taxizáson.

10kmre is több ezer forintért visz el a taxi.

Ha olyan kocsid van ami már 13-15 éves és nem veszít sokat az árából, nem is fogyaszt sokat akkor 10km-et 500ból megteszel úgy hogy ebben üzemanyag, amortizációs költség, értékvesztés meg mindent beletudsz kalkulálni ha rendszeresen használod az autót.

Eleve a taxira is várni kell, ha az egész családdal mentek valahova akkor 4-en fértek be mert az 5. a taxis.

Hirdetik hogy autóbérlés 2000ft/nap. Ha egész évre kibérelnéd akkor több mint 700.000ft csak a bérlés.

2015. márc. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én Szeged környékén lakom, épp gondolkoztam azon, hogy ha Budapestre kellene mennem, jobban megérné a régi Swiftemmel menni az M43-M5 pályákon keresztül mint vonattal így nem tudom mit vársz a kérdésre...
2015. márc. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!