Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel motornál az alapjárati...

Diesel motornál az alapjárati fordulatszám ingadozás mitől van?

Figyelt kérdés
Adott egy turbo-diesel motor, ami leginkább téli időszakban csinálja, hogy ingadozik az alapjárat. Soha nem fullad le, de és nagyon csekély az ingadozás, de a motor hangján észrevehető nagyon. Ha megy a belső tér fűtés, a ventillátor pörög, akkor csinálja a legjobban. Ha lekapcsolom a fűtést, akkor alig csinálja, és ha kicsit megnyomom olyankor a gázpedált, akkor egy időre abbahagyja. Nyári időszakban szinte sohasem csinálja.
2014. dec. 20. 19:40
1 2
 11/17 anonim válasza:
Elképzelhető, hogy a nyomásszabályozó szelep járja a végét. Egy normális műhelyben rákötik számítógépre, és az kirajzolja a nyomásgörbét.
2014. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Esetleg egy jó W140, neadjisten W126?
2014. dec. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
w126:) nem füstöl kéken, normális a füstje
2014. dec. 20. 21:24
 14/17 anonim ***** válasza:

Na, nekünk is van egy jó öreg W126-osunk, bár az 3800-as benzines.


Amúgy elég érdekes a jelenség, ha egy időre abbahagyja utána, akkor nem hinném, hogy tömítetlenségi probléma lenne. A hidrotőke sem hal meg egy hengernél jellemzően, nameg azért az hallható és extrém esetben produkál kimaradásokat. Én az üzemanyag-ellátásnál kezdeném, bár ha kimaradozna az egyik henger, és az ingadozás hallható is, akkor azt erősen érezni kéne, hogy ráz. Hidegindításnál ez nem erősebb? Most így nincs előttem az OM603-mas hidegindítása, de ha jól tudom, itt valami vákuumos megoldás állítja az alapjáratot. Lehet, hogy ott vannak a bajok, ha egyébként egyenletesen jár, nem ráz, akkor egyszerűen valamiért össze-vissza állítgatja melegen is. Majd holnap este megnézem a szervizkönyvet, aztán mondok pontosabbat.

2014. dec. 21. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Vagyis ma este.
2014. dec. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 xyvz01 válasza:
Sikerült már kideríteni, hogy mi a gond? mert az enyém is ezt csinálja....
2015. márc. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Üdv nekem is ilyen gondom van 2.4 d5 volvoval 5 hengeres!hidegen jó,mihelyst be melegszik,akkor az alapjárat ojan dadogós és érzem hogy a kasznit is mozgatja a motor.Jól indul nem füstől,olajat nem eszi!!A volvonál nem találtak hibát!porlasztók bevizsgálva! Valaki valami ötletet tud mondani?Ja ha a klíma megy,akkor nem jelentkezik a hiba mert ugye akkor emel 1 picit az alapjáraton!
2018. máj. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!