Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel motornál az alapjárati...

Diesel motornál az alapjárati fordulatszám ingadozás mitől van?

Figyelt kérdés
Adott egy turbo-diesel motor, ami leginkább téli időszakban csinálja, hogy ingadozik az alapjárat. Soha nem fullad le, de és nagyon csekély az ingadozás, de a motor hangján észrevehető nagyon. Ha megy a belső tér fűtés, a ventillátor pörög, akkor csinálja a legjobban. Ha lekapcsolom a fűtést, akkor alig csinálja, és ha kicsit megnyomom olyankor a gázpedált, akkor egy időre abbahagyja. Nyári időszakban szinte sohasem csinálja.
2014. dec. 20. 19:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
A befecskendezőszelepek a végüket járják már.
2014. dec. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
ez biztos? vagy csak tipp?
2014. dec. 20. 19:47
 3/17 anonim ***** válasza:
Csak ingadozik, vagy a kasztni is remeg?
2014. dec. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
csak ingadozik. nem érzem hogy remegne a kasztni. bár lehet hogy csak nem figyeltem fel rá
2014. dec. 20. 19:50
 5/17 anonim ***** válasza:
Milyen motor ez?
2014. dec. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy a befecskendező szelepek, de valami már meg van fáradva az üzemanyagellátó rendszerben. A szomszédnak volt diesel Mondeója és rendesen hullámzott az alapjárata. Megcsináltatta és eladta. Arról konkrétan nem derült ki hogy mi volt a baja, de olvastam hogy a 3. szériás Mondeoknak ez típushibájuk volt, Delphi gyártmányú dolgok voltak benne, majd ezeket a gyár Boschra cserélte.
2014. dec. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
ez egy 3 literes soros hat hengeres turbó diesel. nem ifa
2014. dec. 20. 20:07
 8/17 anonim ***** válasza:
Kéken nem füstöl véletlenül indítás után?
2014. dec. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Valami az alapjárati jeladóval lehet, bár megmondom őszintén, nem tudom hogy van a dolog megoldva egy 3 literes dizelnél, szerintem egyszerűen nem kap elég üzemanyagot alapjáraton.
2014. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Magyarul W124 300 Turbodiesel? :D
2014. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!