Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lassan már egy éve van jogosít...

Lassan már egy éve van jogosítványom és félek bemenni Pestre, konkrétan a besorolásoktól félek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van valami tanácsotok?

2014. dec. 14. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Szomorú az mikor annak van autója aki fél vezetni, én meg mennék minél nagyobb forgalomba, csak nincs mivel... ez most 0% lesz, de nem tudtam értelmesebbet írni. Gyakorolni kell, utána stresszmentesen lehet vezetni.
2014. dec. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Vizéli László ***** válasza:
Amíg nem mész fel örökre félni vagyis tartani fogsz BP-től, mert soha nem fogod megszokni a nagy forgalmat. Nekem már 2 éve meg volt a jogsim, sokat is vezettem, de BP mindig kimaradt. 2 év után először át mentem BP-n rendesen remegtem :D Aztán gondoltam egyet és felmentem csak úgy céltalanul autókázni BP-re, csak hogy szokjam a nagy forgalmat. Mára már bármikor mindenféle kétségek nélkül fel megyek, nem okoz semmi problémát. Ott is ugyan úgy kell vezetni mint máshol.
2014. dec. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Tanács: ha tudsz időt, energiát, pénzt áldozni rá, vezess néhány órát nagy városban.

Lehet ez Pest, vagy egy megye székhely, ahol többsávos utak vannak, és gyakorolj.

Lehetőleg elsőre ne csúcsfogalomban próbálgasd a képességeidet, ha bizonytalan vagy, a zsongás még jobban elbizonytalaníthat.

Vasárnap délelőtt általában a nagy városokban is gyér a forgalom, de azért annyi közlekedő van, hogy a gyakorlást nem egy totál üres úton végezheted.

2014. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Pl.menj fel Bp.-re gyakorolni éjjel,vagy vasárnap hajnalban,aztán szép fokozatosan többször,egyre forgalmasabb időszakokban.

De mindenképp csinálj valamit,mert a rutintalan,félős vezetők miatt is nagy balesetek lehetnek.

2014. dec. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Ne vezess BP-en. Ezt a legkomolyabban mondom. Inkább ülj BKV-ra. Most olcsóbbodik a benzin, nőnek is a dugók látványosan. A besorolásokat meg kell tanulni, ÉS mindig legyen nálad GPS. Ha a betanult útvonalat el kell hagynod mondjuk egy baleset, útlezárás miatt, akkor ott leszel eltévedve a nagy dzsungelben. Egyébként ha muszáj autóznod akkor gyakorolni kell, nagyon-nagyon-nagyon sokat gyakorolni és akkor nem lesz mindig gyomorgörcsöd vezetés közben.
2014. dec. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 megasztar01 válasza:
100%
A félelmet az elején kell legyőzni gyakorlattal! Első időben jó lenne ha melléd ülne valaki akinek már van gyakorlata és helyismerete és mondogatja időben hogy mikor sorolj be melyik sávba menjél!Ha nem erőlteted soha nem lesz belőled csak kocavezető!
2014. dec. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Ne félj! Menj csak be, és higgadtan vezetgess ide-oda. A besorolás pedig nem bonyolult. Kiteszed az indexet, és nézed a tükröt, 5 autóból egy tuti kienged. Csak semmi stressz.
2014. dec. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Tulajdonképpen attól félek a legjobban, hogy nem engednek be a sávba és például nem tudok ott lekanyarodni ahol szeretnék.

2014. dec. 14. 21:48
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Sűrű forgalomban, ha nem engednek át a másik sávba, őrizd meg a hidegvéred, s haladj tovább arra, amerre az aktuális sávból szabályosan lehet.

Nagyvárosban, különösen Pesten, ebből jókora kerülők is lehetnek, de még mindig jobb kerülni, mint az erőszakoskodás, vagy határozatlanság miatt ütközni.

Ezt gyakorlati oktatáson is sokszor elmondta az oktatóm: ha nem tudunk szabályosan sávot váltani, még vizsgán is megyünk tovább amerre szabályosan lehet, az utasításokat csak akkor hajtjuk végre (sávváltás, kanyarodás), ha arra biztonságosan megvan a lehetőség.

2014. dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Olyat nem lehet csinálni hogy indexelek és ha nem engednek be akkor megállok vagy legalább is lassítok az én sávomba míg be nem tudok sorolni?
2014. dec. 14. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!