Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha R6 VS Suzuki GSX-R600?

Yamaha R6 VS Suzuki GSX-R600?

Figyelt kérdés
Sziasztok motort szeretnék vásárolni és ilyen dilemma előtt vagyok.Ha valakinek van személyes tapasztalata és tud nekem segíteni kérem tegye meg:) Ciao!

2014. dec. 14. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
legalább 1000-est vegyél.
2014. dec. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem van, mire vagy kíváncsi?
2014. dec. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia neked melik típusú harci gépjárművőd va?ÉN egy 2000-2004 közötti évjáratút szeretnék. Legfőképp ara lettem volna kíváncsi hogy menetbiztonság,kényelem,megbízhatóság stb... Olvastam teszteket de igazából mindenki csak jót ír a motorjáról.Nekem ez lenne az első vasam.
2014. dec. 15. 16:01
 4/4 anonim ***** válasza:

A 2000-es GSX-R 600-as még karburátoros, SRAD model, a befecskendezéses cucc 2001-től van. R6ból 2005-ös évjárattal van tapasztalatom.

A GSX-R 2001-2003 között szinte csak fényezésben változott, műszaki tartalma nem, emlékeim szerint a hangvillások 2004-ben ujítottak nagyot ( ha jól tudom, ők akkor kezdek el befecskendezést rakni gépbe, ami már az R1ben meg volt, de nem vagyok műszaki történész :) )


Menetbiztonság? Hát ABS egyik motoron sem volt, a GSXReken jövőre vezetik be, ezt a Yamaha már meglépte pár éve.

Ésszel kell vele motorozni és akkor lesz menetbiztonság is...Nem igazán értem milyen menetbiztonságra gondolsz, de majd kifejted.

Futómű még mai mértékkel is nagyon jó. Mármint kemény. Mármint annyira kemény, hogy megmondod egy érméről ha ráhajtol, hogy fej vagy írás ( és ez nem is annyira poén ).

Fentiek miatt mindkét gép remekül motorozható ha jó aszfaltot pakolsz alá, egyébként maximál szopacs.

Amikor azt mondom, hogy remekül motorozható, akkor azt úgy kell értened ha van pár évnyi rutinod. Nekem egy SRAD volt az első nagyobb motorom ( ami akkoriban nagyon jó futóművel rendelkezett ), de egyáltalán nem jött az a "feeling" amit pl anno a Motorrevű sugallt. ( Ellenben egy korabeli GSX-R 1100hez képest nekem nagyságrendekkel könnyebben motorozhatónak tűnt )


Kezdésnek nem ajánlanám - egyik motort sem. El tudsz vele boldogulni, embereknek tervezték, de kellő türelem, gyakorlás és higgadtság szükséges hozzá, hogy valóban élmény legyen a motorozás. ( Nem arról beszélek amikor 200-zal robogsz az egyenes autópályán, ahhoz nem kell tudás ).


Kényelem? Hehe. Van olyan? Inkább melyik kevésbé kényelmetlen :). Szerintem az R6 komfortosabb volt, a GSX-R kényelmet max képen látott. Ha az célod, hogy lemotorozz a térképről, akkor jó ha feladod azon ambícióid, amelyek a hossztávú túrázásról szólnak ezekkel a motorokkal. Ezeket nem arra találták ki. Na igen, vannak harcedzett titán ismerőseim akik elkövették azt a hőstettet, hogy még Montenegróba is elmotoroztak a GSX-Reken, de ha megfogadod egy öreg róka tanácsát akkor a kényelmet gyorsan húzd ki a kívánságlistáról. Az utasnak meg szerintem rémálom. Egyszer ültem a saját gépemen hátul és megfogadtam, hogy soha többet. A 175 cm magas barátnőm sem rajongott érte.


Sok probléma egyik géppel sem volt, az R6et csak a kötelező szervizekbe vittem, a GSXRben meg megpukkant egyszer a fesszabályozó, ki kellett cserélni. Ha mindkét gép megkapja ami jár neki ( hidegen nem nyúzod, rendszeres karbantartás ( olaj, légszúrő stb, szinkronozás ésatöbbi ) akkor ezek a blokkok sokat bírnak ( a gixert 60-ezer km-rel adtam el, az R6-tal nem motoroztam annyit - építkezés miatt 2 év után el kellett adnom ).

Maga a motor fentartása nem olyan borzasztó. Bár pl a gumi az nem olcsó mulattság ezekre a gépekre.

Inkább az induló költség sok: ezekre a gépekre tényleg fel kell öltözni ( más motorokra is szerintem ), de itt tényleg kell egy jó csizma koptatókkal, mert a nagy kanyarvadászatban egy sportcipőt ledarálsz 3 másodperc alatt. Szóval nem strandpapucs és póló kategória.


Én nem vennék ilyen régi sportmotorokat, ez szigorúan saját véleményem - vagy olyan embertől venném akiben tökéletesen megbízom és nem kókányolta össze az évek alatt.

2014. dec. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!