Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy van ez? Nem értem igy...

Hogy van ez? Nem értem igy motorozhatok?

Figyelt kérdés
Helló. az lenne a kérdésem hogy egy töltéseb belül (nem a töltésen hanem 50métertől többre az aljától érvényesek a kresz szabályok? mert a töltésEN csak a Fetivizig mehet de az aljába mehetek crossmotorral, vagy jogsi nélkül? ott is szabálytalan? és mennyi esély van arra hogy elkapjanak ott? Valamint a mások kérdésem ha menekülök és ugy kapnak el pl megáll alatam a motor elfogy a benzin és elkapnak akkor az már buncselekmény?

2014. dec. 4. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Jajj srác! Tedd le azt a rohadt AM jogsit,köss egy biztosítást a gépedre,és nyugodtan motorozhatsz,nem kell mindig hátra nézned.Menekülsz?miért?embert öltél?Egy "szaros" motorral menekülni???Neee...

Ez így elég gyerekes,mellesleg kapsz egy 45.000 csekket,annyiból már a jogsi is meg van szerintem.

2014. dec. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A KRESZ csak magánterületen nem érvényes, a töltés pedig aligha van magánkézben. Vagy ha igen, akkor birtokháborítás.

Ha elkezdesz menekülni akkor máris bűncselekményt követsz el, ha elkapnak akkor akár felfüggesztettet is kaphatsz.

Egy motoros jogsi sokkal olcsóbb.

2014. dec. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet letenni a jogsit?

Ezt sosem értettem.

2014. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A KRESZ közforgalom elől elzárt területen nem érvényes, ha magánterület, ha állami. Állami zárt területeken meg engedélyt kell kérni a terület kezelőjétől. Na most ha a töltés elzárt területnek minősül akkor nincs engedélyed, ha nem minősül annak akkor pedig simán megszeged a KRESZ-t. Tehát bünti lesz mindkét esetben, csak nem tudom melyik esetben mi vagy mennyi. Már ha el tudnak kapni, ha menekülés közben leáll alattad a gépsárkány vagy elesel az hatalmas pech.
2014. dec. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!