Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha már sikerült megrongálnom...

Ha már sikerült megrongálnom az autómat elmondaná valaki hogy ezek a kis speakerek mire valók és miért nem szólnak?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2014. dec. 13. 11:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Hátsó ajtóban is van


[link]


Elöl így néz ki ép állapotban:


[link]

2014. dec. 13. 11:52
 2/13 Wadmalac ***** válasza:

Hát így kikötve, lógó szabad kábelvégekkel nem is szólnak. :D

Ezeket a közép-mély, mondhatni "normál" hangszórókra szokták párhuzamban rákötni.

Mivel nem tudom, mikortól, milyen körülmények közt kussoltak el, nehéz megmondani, mitől.

2014. dec. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Ha már sikerült megrongálnom az autómat"...

Akkor autószerelő, de a rádió/hangszóró azért más kategória.

A linkelt hangszórók max. 5W-ot tudnak feldolgozni, ami rá van írva az vicc...

Igaz, az erősítőre írt wattok is oda tartoznak, de ott azért kisebb a lemaradás.

Igaz régen, de a mozikban használt 25cm átmérőjű hangszóróra az volt írva: 15W.

Valószínű szét lettek hajtva, cserére szorulnak.

2014. dec. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem a gyári rádió van már benne...am egy 2001-es skoda octavia elegance ha ez segít valamit
2014. dec. 13. 12:14
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés:

" ezek a kis speakerek mire valók és miért nem szólnak?"

Ez a válasz:

elromlottak, tönkre mentek, már nem is fognak többet szólni, feltéve, hogy a rádió jó.

2014. dec. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jó akkor szerintem megkérdezek majd valami autó rádió mániás emberkét talán többet tud segíteni mint ti ezzel a flegma okoskodással...


A rádió az jó működnek a normál hangfalak...ennyire sötét nem vagyok.

Nem érdekel a "csak a kérdésre válászoltam duma" ha nem tudsz és nem is akartok segíteni akkor nem kell válaszolni.

Csak utálom hogy az embernek lassan le harapják a fejét ha kérdezni merészel valamit.

2014. dec. 13. 16:37
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak szólt.
2014. dec. 13. 16:39
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok..

Miért nem szól? Nem jut el hozzá a jel, szakadt a vezeték, netán a hangváltó hibásodott meg (már ha volt egyáltalán).

Rém egyszerű a hibamegállapítás: ha szakadt a lengőtekercs, azt ellenőrizheted egy sima 1500Ft-os műszerrel, amit aztán sok más mérésre is lehet használni. Ha szakadást mutat, akkor nincs miért szólnia.

Ha netán nincs műszer, egy pillanatra a drótvéghez érintesz egy 1,5V-os ceruzaelemet, aztán ha koppan egyet máshol a hiba, a hangszóró (nem biztos, de) jó lehet.

Ettől még súrlódhat a lengőcséve, lehet részben zárlatos, szorulhat a kónusz.

Egyébként a kérdésedben szinte semmi információt nem szolgáltattál, a Neked tetsző válaszhoz hibalehetőségek sokaságát lehetne leírni, mint azt részben teszem most, nem tudom mit kezdesz vele.

Tudod amilyen az INPUT, olyan az OUTPUT.

És akkor hasznosítsd a választ, ennél részletesebben nem lehet leírni!!!

2014. dec. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

És akkor mértnem lehetett mindjárt ezzel kezdeni?


Odaírod hogy "Ez a kérdés Ez a válasz" mintha am én tök hülye lennék és azt sem tudom miről van épp szó...ez nem tetszik.

De örülök hogy azért mégis sikerült, ki fogom próbálni ezeket.

2014. dec. 13. 18:04
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezért!

"Tudod amilyen az INPUT, olyan az OUTPUT."

Vedd észre, hogy a kérdésed mindössze másfél sor és nem tartalmaz szinte semmi információt a válaszadáshoz!!

Nézd meg az utolsó válaszom mennyit kellett írnom, hogy sok lehetséges hibalehetőséget felsoroljam, hogy Te úri módon válogassál, és még mindig nem tudok semmit, mert nem adsz információt!

Így nem szeretek válaszolni, bele a semmibe!

2014. dec. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!