Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki tudja új Audin, Mercedesen...

Ki tudja új Audin, Mercedesen minek kapcsol be, és világít leállítás után még vagy 2 percig a ködlámpa?

Figyelt kérdés
Szerintem teljesen fölösleges, szükségtelen pazarlás, nem beszélve, ha gyenge az akkumulátor. Érti valaki??
2010. jan. 31. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:

ezt hívják hazakísérőfénynek.

Ezzel segít a kocsid hogy ne kelljen botorkálnod a setétben amikor nyitod a garázskapud, keresed az ajtókulcsot etc etc.

Több esetben hasznos, mint haszontalan hiddel.

Amúgy meg, ezeknek az autóknak nagy teljesítményű akksijuk van hisz egy s mercedesbe több mint 100 motor van. és ebből a 100motorból 99 tuti villany:)

2010. jan. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Hazakísérőfénynek hívják, tehát kocsi leállít, fószer kiszáll, begrasszol a házba,és az autó bevilágítja az utat.
2010. jan. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nnnna! Köszi az infót. :o) Ma is megtudtam valamit... Bár a hasznosságát tekintve vitatkoznék, illetve inkább próbálnám keresni továbbra is az értelmét, mert ha kint megállok az utcán, ott van közvilágítás, főleg ha csak 2 sarokkal arrébb kapok helyet semmit nem ér. Másik eset, családi ház: nyitom a kaput mondjuk távirányítóval (vagy akár kézzel tök mindegy) jön a garázs, ajtónyit, (villany fel, ha nem automata) beállok, kiszállok, villany leó, fel a lakásba, akkor ott max a pótkerekeknek, meg a satupadnak csinál fényt, miután magára hagytam... Egyszerűen nem értem... Én aki olyan vagyok, hogy mindig az összes fogyasztót (lámpák, venti, stb.) kikapcsolom mielőtt a motort leállítanám, okkal érzem ezt pazarlásnak, vagy inkább, hogy némi metaforával éljek parasztvakításnak. :)
2010. jan. 31. 23:59
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi, hogy a múltkor, mikor láttam, hogy egy szőke (de nagyon) csaj próbál beállni kb. 10 percen át 2 kocsi közé -ahol még a kamion is megfordult volna- az ablakunk alatt egy új A6-tal -már majdnem lementem segíteni-, kiszállás után gondoltam, hogy szólok neki a lámpa miatt, nehogy nagy legyen a villanyszámlája. Na nem azért nem szóltam, mert közben elaludt -égett még jócskán- hanem mert gondoltam majd megtanulja saját kárán, ha már vezetni nem tud. MILYEN JÓ HOGY NEM SZÓLTAM!!! :o))))
2010. febr. 1. 00:14
 5/5 anonim ***** válasza:
A hazakísérő fényt számtalan más típus is használja,van amelyik nem a ködlámpát használja(ha jól tudom a franciák használták előszőr)
2010. febr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!