Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Villamos és kanyarodás?

Villamos és kanyarodás?

Figyelt kérdés
Kezdő vezető vagyok és egy hosszabb útra kell mennem, ami érinti a Róna utcát, ahonnan az Erzsébet Királyné útjára kell fordulnom, ahol a villamos is jár. A kérdésem az, hogy ha nekem zöld a lámpa és balra kanyarodok a Róna utcáról, akkor tuti nem jöhet a villamos sem jobbról, sem balról az Erzsébet királyné útján, ugye? Ilyenkor a villamos pirosat kap tutira? Nyilván tudom a kreszt, de az a villamos mindig mumus. :-)
2014. dec. 8. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ès ilyenek az úton vannak... Igen, kèpzeld azèrt van a lámpa hogy forgalmat irányìtson baleset nèlkül. Az mondjuk èrdelne hogy mihez kezdesz ha èppen sárgán villog?!
2014. dec. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És mit fogsz csinálni az Erzsébet királyné útján? Ott a villamospálya is forgalmi sáv.
2014. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A villamos az erősebb, légy erre tekintettel.
2014. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na jó, nyilván csak egy kérdés volt, még mindig jobb, hogy végiggondolom a dolgokat, mintha nem.... Igen, az Erzsébet királynén már tudom, hogy egy sávban mennek az autók és a villamos, csak a lámpa érdekelt, hogy tutifix mehetek-e. Nyilván körülnézek és nyilván, ha esetleg villog a lámpa sárgán, akkor meg pláne. Azért köszi!
2014. dec. 8. 13:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne ezt tanulmányoznod:

[link]


Villamosról külön fejezet is van.

2014. dec. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nyilván tudom a kreszt, de az a villamos mindig mumus" - tehát hiányos a tudásod, amit jelez az is, hogy a kérdést úgy tetted fel, hogy zöld lámpánál jöhet-e villamos, arra már nem is gondoltál, mi van akkor, ha nem működnek a lámpák.


A nagyvárosi közlekedésben vannak zsúfolt, összetett helyzetek, először azt kell felismerni, hogy mi szabályozza az elsőbbséget, s ha nincs elsőbbséged kiknek kell azt megadni balra fordulás esetnén mindenkinek, akinek az útját keresztezed: közúti járművek, villamos, kerékpárúton közlekedő, gyalogos.

2014. dec. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!