Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autóban mennyire eshet le...

Egy autóban mennyire eshet le indításkor az akkumlátor feszültsége 12 voltról, hogy az még stabilan elinduljon?

Figyelt kérdés

2014. dec. 2. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy teljesen feltöltött akkunak nem szabad 10 volt alá esnie a feszültségnek indítózás közben.
2014. dec. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hidegindításkor simán leeshet pártized másodpercre bőven 10 volt alá is. Az áramcsúcs 3-400 amper is lehet, egy 45 Ah kapacitású kifogástalan, új akku belső ellenállása 0,01 ohm körül van, kiszámítható, hogy mennyire fog leesni a feszültsége. Egy kicsit öregebb, és/vagy alig töltött akku feszültsége leeshet akár 8 voltig is.

Ha a motorelektronika feláll, az AC-pumpa relé meg tud húzni, és az AC is tud értékelhető nyomást produkálni, be fog indulni a motor. Ez a határ kb. 8 V körül van. (Betolással sikerült már indítani világítástól csontra lemerült, majd kicsit "magához tért" akkumulátorú autót)

2014. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dirtboy ***** válasza:

nem mértem még mennyit esik be egy jó aku de ha neked 12Volton van az akud az már régen rossz,egy 12Voltos aku teljesen feltöltve 12,7-12,75Voltot mutat.

elviekben 25% körül van a töltöttsége egy 12Voltot mutató aksinak és 12,4Vtől már megindul a szulfásodás.


utolsó hozzá szóló nem tudom tapasztalatból írta e de nekem mikor 8Volt közelében volt az akum mert leszívta valami akkor az autóban minden elektronika meg volt zavarodva,fordulatszám mérő maxra ugrott majd le,sebesség mérő is,gyújtásra semmi reakció nem volt.

végül kis töltést adtunk neki és rá raktunk egy akus csavarozógép spéci akuját ami 4db 2500mAh NiCd cellából volt építve,úgy sikerült be indítani,azzal már az elektronika is észhez tért.

2014. dec. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból írtam. Alig pislákoltak a visszajelzők, az önindító csak tik-takk, de meg se mocc...
2014. dec. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!