Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm indításkor dízel...

Az autóm indításkor dízel hangot ad. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Egy benzin motorróll van szó. Ezt leszámítva minden rendben van vele. Ezt a gondot pár hetevettem észre. Mi lehet a baja?

#indítás #Benzimotor
2014. nov. 23. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem is csattog, de nem izgat meg nincs is pénzem.

Amúgy hidrotőke vagy ha láncos akkor vezérműlánc is lehet.

2014. nov. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
modjuk ha leírnád milyen autóról van szó az nem lenne hátrány.
2014. nov. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez csak hosszabb állás után van, nem? Ha igen, akkor az olaj visszafolyik az olajteknőbe mert az olajszűrőben a gumi visszacsapó szelep már nem áll a feladata magaslatán, vagy nincs is. Ilyenkor időbe telik mire a csapágyakhoz, meg a vezérműhöz esetleg a láncfeszítőhöz eljut az olaj indítás után, addig csattog a motor. Nem akkora gond ez mint amekkorának tűnik, de ha majd olajat cserélsz akkor más márkájú olajszűrőt vegyél mint ami most van.
2014. nov. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szántóvető ***** válasza:
lehet hogy elhasználódott az olaj vagy cserélni kéne,esetleg gagyit vettél.milyen olaj ? 5W 40-es?
2014. nov. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

egy 156-ról van szó. 1,6 t.s.

olaj pár hónapja lett cserélve. 10w40-es van benne. nem láncos, szíj van benne. nem feltétlen csak hosszabb állás után van ez, mikor legelőször feltűnt akkor kb 5percre álltam meg...

2014. nov. 23. 17:29
 6/10 szántóvető ***** válasza:

külföldről behozott autó?a macskazabálókra jellemző volt (legalábbis régen) hogy megvették az új autót,mindenféle szerviz nélkül használták 1-2 évig majd lecserélték újra.

tudsz valamit a kocsi előéletéről?Km?

2014. nov. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Most látom, félre nyomtam 146os. Már nálam van az autó több mint 3éve. 200e km van benne. Vezérlés csere rá férne már, csak hát ezek az anyagiak...
2014. nov. 23. 18:02
 8/10 A kérdező kommentje:
Jah és a kérdésre válaszolva, nrm külföldről behozott
2014. nov. 23. 18:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, hogy Alfa 1.6-os TS motorral? Azoknál a vezérlésállító adja meg magát.
2014. nov. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez okozhat ilyen hangot?
2014. nov. 23. 21:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!