Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G 1.4 benzines,...

Opel Astra G 1.4 benzines, indításkor dízel hangú. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
A fent említett gépjárműnek van egy hibája. Beindítástól egy-két másodpercig úgy szól a benzines motor, mint egy dízel. Én hidrotőkére gyanakodok, de hátha van itt aki ért is hozzá.
2014. nov. 9. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Vezérműláncos a motorod (Z14XEP)? Ha igen, akkor ez a zaj származhat a hidraulikus láncfeszítők "lustaságából" is. Ha vezérműszíjas és "csattog", akkor valószínűleg valóban a hidrotőke a zaj forrása. Első körben csekkold az olajat, mert az alacsony olajnyomás vagy nem megfelelő olaj okozhat ilyen gondot.
2014. nov. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vezérműszíjas, év elején elszállt az olajgomba belőle, lehet akkor nem jó olaj lett bele töltve. Csak nem emlékszem, hogy előtte volt-e ilyen hangja. Köszönöm a választ.
2014. nov. 9. 18:58
 3/4 anonim ***** válasza:
nekünk is íilyen van csak láncos. Miénknek is dízeles hangja van ameddig emelt fordulaton jár, és közben ugrál is néha a fordulat, és ami középen van konzol vagy akárminek is nevezhetjük, az világít sárgán, kiírja az órát, dátumot, hőfokot, az is a fordulatszám ugrálásával együtt halványodik meg visszaerősödik. Nem tudom mi lehet vele. adok neki egy kis gázt, akkor utána van hogy kisimul z alapjárat. de van hogy mikor visszaesik a fordulat akkor kb 3 mp-ig simán jár, majd megint elkezd ugrálni az egész. olyan 1000-1100 között ugrál a fordulat, majd mikor beáll a 750-es alapjáratra, onnantól teljesen simán megy az alapjárat. Okozhatja ezt olyan hogy rengeteget van használva helyben, tehát városban, és esetleg a szelepek elvannak kormolódva vagy valami? Vettem bele spuri adalékot is, egy tank benzinhez bele lett öntve, nem vettem észre változást, sem teljesítményben, sem hogy hidegen nem ugrálna a fordulat. ja és ezt nem minden hidegindításnál csinálja, csak a nap első indításánál, de akkor sem mindig, inkább akkor ha nem volt beindítva előző nap, vagy még régebb óta. amúgy a kipufogó végében semmi korom nincs. Az autó csak kicsi fordulaton van használva. lehet jót tenne neki ha megvolna forgatva? Tehát 3000-től sosincs tovább kihúzatva, még 5.-ben sem szoktuk vele átlépni a 3000-ret mert 100-al megy ekkor már. Ötletek?
2014. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát nem árt meghúzatni a kocsit néha, mert hajlamos el lustulni.
2014. nov. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!