Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidegben miért nem indul az...

Hidegben miért nem indul az autóm?

Figyelt kérdés

1,5 napig állt az autó és ma délután 2 fok volt és kb 10. indításra indult be az autó. (VW Passat b5.5 2003-as) 1.9 PD TDI

Arra gondoltam, hogy lehet hogy nem is az aksival lehet a probléma mivel ennyi "nyaggatás" után akkor nem indult volna be (gondolom én) Meg közbe olyan hibaüzenetet írt, hogy a motorolajjal van gond. De ezt csak addig írta amíg hideg motorral nem indult be. Azóta semmi gond.(Meleg motorral) Mi lehet a gond?


2014. nov. 27. 21:00
1 2
 1/13 szántóvető ***** válasza:
izzítógyertya rossz.mit írt a computer pontosan?olajnyomás nem volt vagy valami mást?(nem ismerem ezt a típust.)
2014. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudok valami jól németül de igen azt hiszem az olajnyomással volt problémája. De amikor beindult az autó már nem jelzett hibát. Csak amíg indításoknál szenvedett.
2014. nov. 27. 21:34
 3/13 anonim ***** válasza:

Izzítógyertya megszomorodott.

Mikor cseréltél benne legutóbb?

2014. nov. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 szántóvető ***** válasza:
jobb ha megnézeted a gyertyákat mert nem jó ez a sok indítózás.nincs olajnyomás ilyenkor,kopik a motor.próbálj meg 2x-3x izzítani rövid szünetekkel közben.
2014. nov. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem cseréltem benne izzítógyertyát mivel 4-5 hónapja vettem az autót és eddig 1 szer fordítottam el benne a kulcsot egy pillanatra és már ment is. (még úgy is hogy 5 napi állt az autó egy helyben)

Most bejött ez a hideg (amúgy azzal sem volt eddig gond mert minden reggel simán indult (3-4 fokban)

Most állt az autó 1,5 napot és be se akart indulni.

2014. nov. 27. 21:53
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a gázolajszűrőt is cserélni kéne.
2014. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Na az ki lett cserélve! Megvettem az autót azután minden szűrőt cseréltettem (minőségire) olajcsere meg váltóolajat is cseréltettem benne.
2014. nov. 27. 22:38
 8/13 Pandas74 ***** válasza:
Elso korben izzitogyertyak ellenorzese,akkumulator ellenorzese,onindito ellenorzese(megfelelo-e az inditasi fordulatszam)Ha valamelyik rossz, csere vagy az oninditonal javitasa.(nekem volt gondom elkopott bronzkefevel ,szetkopott onindito tengely csapaggyal is,emiatt felvett nagyon sok aramot,de forogni alig akart)Lehet meg a kompresszio is de elso korben az elozoeket neznem meg.Legvaloszinibbnek megis az izzitogyertyak hibajat tartom,arra a csere a megoldas.
2014. nov. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy szervizben lemérik az izzógyertyát, de minden esetben az összest kell cserélni.
2014. nov. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha egyik napról a másikra csinálja akkor lehet elektromos probléma az izzításnál, pl a relé megadta magát. Mert szerintem az izzítógyertyák nem mennek ki egyszerre. Nekem 2 jó izzítógyertyával is indult gond nélkül a kocsi, amikor a harmadik kiment akkor kezdődtek a gondok. Amíg nem jár a motor, addig nincs olajnyomás, ha sokáig indítózol lehet ezért jelez be
2014. nov. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!