Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidegben (mint például mostans...

Hidegben (mint például mostanság) a kocsim kissé nehezen indul be?

Figyelt kérdés

Egy 2000-es Suzuki swift 1.3-asom van, megbízhatónak szupi meg minden, de most a hidegben van hogy 3-szorra indul el. Ha elindul, akkor a fordulat 800 helyett kb 1400-1500-on van és utána ha adok neki egy kis kakaót akkor visszaáll.


Köszönöm segítségeteket, mi lehet a probléma?



#autó #motor #Suzuki #kocsi #hard ignition
2014. jan. 26. 17:22
 1/7 dirtboy ***** válasza:

az aksi tekeri az önindítót rendesen?


/ Ha elindul, akkor a fordulat 800 helyett kb 1400-1500-on van és utána ha adok neki egy kis kakaót akkor visszaáll./

ez kb normális

2014. jan. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az hogy tél van!!!! És mint köztudott (habár minden napra jut egy ilyen kérdés) hogy a hideg nem tesz jót az akkumlátornak. Azért indul kicsit nehezbben, mint nyáron.

Még a mienknek sem, pedig garázsban áll, igaz, nem fűtött.


És miután beindítottad, azért magas a ford.szám, mert az automata szivató pörgeti, hogy melegedjen. A fedélzeti számítógép nem hülye.


Mit kell csinálni? Semmit. Be kell indítani, hagyni kell pár percig melegedni, aztán magától visszaáll majd a sima alapjárati ford.számra, ha eléri a megfelelő hőfokot.

2014. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Gyors válaszokat! Az elsőnek azt a választ tudom adni, hogy vad új az aksim, tehát szerintem igen.


A másodiknak is köszönöm szépen a választ ! :)

2014. jan. 26. 17:41
 4/7 anonim ***** válasza:
új akku is lehet hibás fel kellene tölteni és bemérni
2014. jan. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szivató lesz 99%. Nekünk is Suzuki van fél éves aksival. Reggel hidegben hangján is hallani, hogy sokkal jobban pörög mint pl. nyáron. De miután használva van pár percet utána teljesen normálisan indul.
2014. jan. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a kommentet, ment a zöld kéz!


Még annyit, nem tudom mennyire szabályos, de ma úgy indultam el vele és elsőre elindult, hogy amikor indítóztam 4-5 másodpercig akkor a kuplungot felengedtem és úgy be is indult csontra. Ez mennyire jó?

2014. jan. 28. 23:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagy különbség hirtelen belegondolva úgy sincs, maximum, hogy hajtottam a kuplungot is, de ugyanúgy üresben pörög mintha kuplungot benyomva tartod.
2014. jan. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!