Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak mit ajánlotok?

Első autónak mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első (saját) autóm vásárlása előtt állok. 5 éve van már jogosítványom, vezettem is hozzávetőleg 100.000 km-t, tehát nem mondanám, hogy nincs tapasztalatom.


Az elvárásaim:

- legfőképp rövid, városi távokra használnám, így mindenképp benzinmotoros autóban gondolkodom

- 1,5-1,7 millió forintot szánnék rá

- 195 centi vagyok, amihez 100 kg társul, tehát egy Suzuki Swift méretű autó szóba se jöhet


Nézegettem régebbi Mondeokat és 6-os Mazdákat, de a Toyota Avensis is felkeltette az érdeklődésemet. Kérlek titeket, olyan érveket sorakoztassatok, amiket egy közgazdász is megért! Köszönöm!


2014. nov. 23. 19:44
1 2
 1/13 Borosta2 ***** válasza:
38%
Jó állapotú lada 2107 vagy samara sokàig bírják, kényelmesek , tágasak és könnyű szerelni őket tehát kocsiszereléshez is érteni fogsz... Mondjuk nekem 10 éve van samarám és egyszer kellett csak váltót cserélnem meg olajcserék de nagyon olcsóba van az autó.
2014. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzből már lehet válogatni.

Mondeo MK2, Passat 1.8, Bora 1.6.

Majd ajánlanak még másokat is.

2014. nov. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ford Focus?

Honda Civic?


De az általad nézett Mondeo, Mazda, Toyota ellen se nagyon lehet szólni.

2014. nov. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Tetszenek, és szeretem is a Ladákat, de az a gond, hogy olyan a munkám, ahol sokat számít a megjelenés. Ha egy Ladából szállok ki -legyen bármennyire is szép és jó-, nem fognak komolyan venni. :)
2014. nov. 23. 20:13
 5/13 szántóvető ***** válasza:

egy octavia korrekt választás.német autó,ha kifogsz valami megkíméltet akkor jó választás lehet.

[link]

2014. nov. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A Focusból és a Civicből pedig csak az újabbak tetszenek. A fent meghatározott keretből viszont nem jönne ki egy újabb, csak egy régebbi, kevésbé tetszetős kiadás.
2014. nov. 23. 20:14
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az első autóm Skoda Superb 1.9PDTDI volt. Nagyon tágas, kényelmes utazóautó, ráadásul a kötelező dolgokon kívül csak egyszer kellett hozzányúlni. Csak ajánlani tudom.

2014. nov. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon tetszenek a Superbek, de attól tartok, az már nem tartozik az általam is megfizethető kategóriába. :)


Az Octavia nekem kicsi. A filozófiám az, hogy az a megfelelő méretű autó, amibe magam mögé is kényelmesen beférek. Nos, az Octaviara ez nem igaz! Ettől függetlenül, köszönöm!

2014. nov. 23. 20:22
 9/13 anonim ***** válasza:
helló. én 185 magas vagyok, és 5ajtós csapott hátú swiftem van. én kényelmesen elférek a vezető oldali ülésbe, és volt hogy beültem "magam mögé" hátra is, és ott is kényelmes volt ülésállítás nélkül. biztos, hogy az általad felsorolt autók kicsik lennének neked?
2014. nov. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
+1, aki 185 centi magas (és 120 kg), simán elférek az ötajtós Swiftben. Hátulra már nehezebb beszállni (van egy sedan is, ott mintha nagyobb lenne a hely). Városba, rövid távra abszolút jó akár egy ezres is. Mellé meg vehetsz valami nagyobb dízelt is, amivel pályázni, külföldre mész. (1.5 millából simán kijön két kocsi is, fenntartással együtt).
2014. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!