Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Városban 50 helyett 60?

Városban 50 helyett 60?

Figyelt kérdés
Én jobb oldalt menetem míg a traffipax egy rendorautoban a bal oldali sav mellett állt. A kocsi velem szembe helyezkedett el, tehat orral nekem szembe igy gyanítom az én savomat merte. A kérdésem, hogy most hogy szol a szabály. Mennyi plusz km/h-t "néznek el "? Regen tudom h 15ot de most mennyit ?

2014. nov. 23. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
2014. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
+5-10%, azaz olyan 55-56 km/h-ig nem büntetnek.
2014. nov. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjuk már ezt a százalékolást bakker, évek óta törvényben le van írva, hogy bizonyos sebesség tartományokban hány km/h túllépést büntetnek. 50km/h és 100km/h közötti tartományban ez 15km/h, így alapesetben 65km/h-ig nem jön csekk. Erre számolják még rá a műszer pontatlanságából adódó eltéréseket, így 68-69km/h-ig ( attól függ hogy állítják be a trafit) nem fényképez.
2014. nov. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszaitokat. Akkor ez a 15km/h még mindig áll? Nagyon jó
2014. nov. 23. 18:52
 5/9 anonim ***** válasza:
60 az semmi... 65-től büntetnek, de mivel a km órád is csal felfelé, így legalább 70el kell menned, hogy baj legyen.
2014. nov. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 egySanyi ***** válasza:
100%
Már 55-el is bajod lehet, ha megállítanak a helyszínen bár nem szokásuk akkora erővel kivonulniuk, de lehet...
2014. nov. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

egySanyi: a felvetéseddel nem vitába szállva, ha megállítanak, észnél kell lenni!

"Tudja miért állítottam meg?" kérdésre nem szabad rávágni, hogy persze, gyorsan hajtottam...

Óvatosan kell feszegetni a témát durván összeveszni nem érdemes a rendőrökkel, viszont mutasson bizonyítékot a gyorshajtásra, az kevés, hogy "szemmel megállapítottuk, hogy legalább 55-el ment"

40-60 km/h-s sebességgel közlekedve nincs olyan aki műszer nélkül biztosan meg tudja mondani, hogy 50 alatt, vagy felett volt a sebesség.

2014. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
egySanyi: Igazad van, olyankor van helyszíni bírság, DE! Leállításos esetet már több éve nem láttam. Nem jellemző már. VIszont a krédezőt nem állították emg, szóval ettől nem kell félni.
2014. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én tegnap láttam az M7-esen leállításos csekkezést :D
2014. nov. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!