Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa C vagy VW Golf 4...

Opel Corsa C vagy VW Golf 4 második autónak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a két autó között ég és föld a különbség. Viszont arra lennék kíváncsi, hogy ugyan olyan állapotban lévő modellt lehet-e venni ugyanazért az összegért? És emellett kb egyforma-e őket fenntartani?


A család második autó vásárlása előtt áll. Valami olyan autó kellene, amelyikben szükség szerint elférnénk akár 4en is. (család legkisebb tagja is eléri a 175 cmt).


Külsőre talán a Golf jön be jobban, meg hát nagyobbnak is tűnik a beltere. Viszont édesapám Opel-párti, már csak az olcsóbb alkatrészek miatt is. Az autó nagyrészt általában arra lenne használva, hogy ide-oda "elszaladgáljunk" vele. (ami a motorokat illeti, a Corsánál az 1.4es, a Golfnál az 1.6os motorról lenne szó, tehát csak benzines (tudom, hogy vannak, akik dízelt istenítik, de most nem szeretném az ő érvelésüket a dízel mellett))



2014. nov. 21. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Golfot könnyebben vinné az 1.6-os motort mint a Corsát az 1.4-es. Személyes tapasztalat hogy nagyobb a beltér, viszont Opel kényelmesebb, Golf sportosabb.

Én Golfra szavaznék

2014. nov. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az első autónk is Opel, aminek nem igazán nevezhetném kényelmesnek az üléseit.


800.000 forintot szánnánk az autóra kb. Sajnos elfelejtettem kiírni a kérdés leírásában. Ebben az árban is lehet találni ugyanannyira jó minőségben lévő autót a két modellből?

2014. nov. 21. 17:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Rugózásra gondoltam :)
2014. nov. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is Opel párti vagyok. Az alkatrész sokkal könnyebben beszerezhető és sokkal olcsóbb.

G Astra? Az viszont már akkora mint a Golf. A Corsa a Polo-nak a megfelelője. Persze hogy nagyobb a Golf. A Golf az Astra-val egy kategóriás. Ja és Opelből fiatalabbat tudnátok venni ugyan annyi pénzből. Az sem egy hátrány.

2014. nov. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm a válaszod! :)


Viszont a G Astra külsőre "laposnak" tűnik, olyan semmilyen. Ismerőseimtől is azt hallottam, hogy nagyon kényelmetlen a vezető ülés (és ezt tapasztaltam én is már a mi Opelunknál). A Golfról meg azt hallottam, hogy elég kényelmes.


Körül belül mennyivel drágább fent tartani a Golfot az Astránál?

2014. nov. 22. 10:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem semmivel nem drágább. Ha sikerül egy olyan Golfot venni amit karban is tartottak nem csak rugdostak akkor hálás kis gép lesz. Ügyebár a IV-es Golf a fiatalok egyik közkedvelt gépezete így ügyelni kell az állapotra. Ha Corsa vagy Golf a kérdés én a Golfra szavazok. Kényelmesebb, tágasabb, erősebb, stabilabb esetleg jobb felszerelésű.(Gondolok itt a digitklímára, 4 elektromos ablak stb.) Ha G Astra, IV Golf a kérdés akkor már énis elgondolkoznék. Én jobban szeretem a szedán autókat így biztos valami Astra/B Vectra után néznék, azonban a(z) 1998 után G astrák Ecotec motorjairól elég elhírhedt dolog az olajfogyasztása, ami akár motorfelújítással is járhat. Nem csak hengerfejre gondolok itt, hanem teljes motorra. Ilyeneknek érdemes utánanézni.

De Corsa-Golf viszonylatban a VW a nyerő nemcsak felszerelésre meg állapotra nézve, hanem számomra kinézetre is. :)

2015. jan. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!