Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kocsimban nincs fűtés/levegő...

Roka12 kérdése:

A kocsimban nincs fűtés/levegőbefúvás, tehát egyáltalán semmi levegőztetés (csak ha az ablakokat lehúzom). Van valami más megoldás a megjavíttatáson kívül, amivel megoldható a probléma? Nem is a fázás a legrosszabb, hanem a párásodó ablakok.

Figyelt kérdés
A kocsi egy 1996-os Renault Clio és több, mint 100 ezer Ft-ba kerülne megjavíttatni, de ennyit nem szánok rá mivel amúgy is egy régi kocsi, lassan az egész nem érne annyit, így valamilyen más megoldást keresnék, bármilyen alternatív (esetleg szivar gyújtóról működtethető, vagy akkumulátorral működő hősugárzó, bármi ilyesmi) megoldást. Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. nov. 16. 21:27
 1/9 Dávid421 válasza:
Lehet hogy érintkezési problémája van. Ha ez a baja akkor kontakt sprével be kell fújni, nem tudom pontosan hol, ezt szerelőtől kéne megkérdezni! Nekünk ez volt a problémánk tavaj a Skodánkkal.
2014. nov. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én kíváncsi lennék a konkrét hibára,meg hogy mi kerülhet abban 100 000+-ba.
2014. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
valószínű az a szerelő át akar verni 100.000 ft-ből ilyen évjáratú cliot már hozol be. lehet hogy a fütőmotort kel kicserélni.
2014. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én egy másik szerelő árajánlatával kezdeném. Én sem értem mit akar csinálni 100 ezerért, ok hogy neki is meg kell élni de azért még ha drága is a ventillátor és cserélni kell van egy kis esély hogy bontóban is legyen.
2014. nov. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bontóban néhány ezerért nem tudnál venni akár egy komplett fűtés rendszert. De mi a hiba? Nem megy a ventilátor, vagy nem keringeti a vizet?????
2014. nov. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A megjavíttatás alatt azt értettem, hogy az alkatrész hozzá 90.000 Ft (elhiszem, hogy ez sokaknak meglepő, nekünk is leesett az állunk, hogy egy aprócska alkatrészért képesek ennyit elkérni, de ez van). Az előző kommentelőhöz pedig csak annyit írnék, hogy hidd el, hogy kismillió bontóban jártunk már, még külföldi ismerősöktől is kértünk segítséget, hátha ott találnak, de mivel a 96-os évjáratban nagyon ritka a klímával rendelkező clio ezért eléggé fehér holló bontóban ez a típusú autó, ami klímával is rendelkezik.


Mint ahogy a kérdésben is írtam, nem a hibát akarom megfejteni, mivel azt már tudjuk (klíma-elektronika zárlatos, ki kellene cserélni azt az alkatrészt), hanem más megoldást találni, amivel a párátlanítást megoldhatom.


Köszönöm.

2014. nov. 17. 18:31
 7/9 A kérdező kommentje:

Esetleg valakinek valamilyen tapasztalata van a szivar gyújtóról működtethető fűtőről? :


[link]

2014. nov. 17. 18:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom nincs vele, de annó végeztünk egy kis "kutatást" ilyen téren, és találkoztam ezzel a termékkel.

Ennek a cuccnak 150 W a fűtőteljesítménye, ami édes kevés. Összehasonlításképpen: egy átlagos hajszárító teljesítménye ennek a 10-szerese, az már talán elég lenne, hogy befűtse az autót. Emellett konkrétan ezt a terméket még szidják is, de nézd meg a véleményeket az oldalon...

A fő gond, hogy az autó generátorát nem fűtésre tervezték, ezt a 150 W-os cuccot még bőven elbírja (viszont s**rt sem ér), de egy olyan fűtést már nem lehet rárakni, ami valóban fűt is.

Másik baj, hogy egy ilyen a levegőt nem fogja cserélni, tehát nagyon hamar nagyon rossz levegő lesz a kocsiban, amivel nem biztos, hogy ki vagy segítve.

2014. nov. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! :)
2014. nov. 17. 19:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!