Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit érhet a kettes golfom?...

Mennyit érhet a kettes golfom? Nem sűrgős eladni, jó árat szeretnék kapni érte!

Figyelt kérdés

Golf 2 1.6 cl, 1991-es piros, 3 ajtós, napfénytetős!

Az autó alváza szinte rozsdamentes, a kasztni 4-5 helyen(üvegek mellett) felhólyagosodott a festék, mivel alatta elkezdett rozsdásodni.

Ezeket mind lecsiszoltam és színre fújtam(nem az egész elemet, csak a hibákat.

A bal első ajtón horpadás.

A kasztnirol ennyit, gyári fényezés, elég megviselt!

A motort teljesen felújítottuk!

Vadonat új vezérlés, vízpumpa, akkumulátor, verseny gyertyák, szűrők, ékszíj, görgők. A karburátor félig elektromos, félig kézi! A szerelő nagyon profin belőtte(5 db bontottat vettem és ezekből rakott össze 1 hibátlant), így elmegy 7-8 literrel, ha sportosan közlekedek vele. A gyári 75 le helyett ez 90 le lett, ami nem hátrány egy régebbi autónál. Sok másik elgyengül...

Most kapott a gyári lemezfelnikre, ami színre lettek fújva 4 vadi új hankook téligumit(16 ezer/db). Van még két db 65-70%-os nyári, azonban eléggé öreg és repedezett.

Váltó tökéletes, motor halk, végsebessége egyenes úton 145-150 körül van, utastért tiszta, nem dohányzó, nincs hibája!

Van benne gyári mankókerék.

Nem szervós, 2 pár első lámpa(gyári+valami olcsóbb angel eye néven futó valami, 7/db)

Motorba már beletettem 2 év alatt 12000km-t és nem volt vele az ég világon semmi probléma. Halkan jár, egyenletes az alapjárata.

Új 4db féket kapott 2 éve, amikor vettük.

Van benne egy 2 éve 30.000 ért vásárolt jvc (kdr45 talán) autórádió.

Nyárig szeretném eladni, már nincs rá szükségem.

2 év friss műszakival fogom árulni!


Érdemes javítgatni a külsejét, esetleg új bal első ajtót venni?


Mennyit érhet ilyen állapotban az egész autó?


2014. nov. 12. 20:08
1 2
 1/12 Dörmögő ***** válasza:
Akármennyit költöttél rá akkor is egy 23 éves autó. Ha tippelnem kellene akkor azt mondanám hogy 300-350-nél többért biztosan nem tudod eladni. És akkor lehet hogy optimista is voltam.
2014. nov. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kérlek írjatok még többen is!

(Egyébként én is ennyire gondoltam)

Tekintve, hogy műszakilag szinte teljesen felújított, ezért ez egy megbízható autó.

2014. nov. 12. 20:18
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is 3-max 350-et mondanék.

Hiába, öreg a gép már.

2014. nov. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy 75 Le helyett 90 Le-s? 145-ös végsebesség mellett kicsit kételkednék benne. A "legmodernebb szélcsatornában tervezett" Lada 1200 a 60 lóerejével is megfutotta a 150 km/h-t.
2014. nov. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az összes golf 2 1.3/1.6 140 körül haldoklik..

Végsebességben nem igazán vehető észre a különbség, azonban gyorsulásban igen!

Gyárilag azt hiszem 72 le-s egy ilyen, ez 90 le körül van most a módosított karburátor miatt.

Néztem hasznaltautón a többi hasonló autót és kicsit el izonytalanodtam..

Biztosan ér az enyém 300 felettit?

300 felett sokkal szebb fényezésű 1.8 asok meg gti-k vannak.

Állítólag napi használatból..

2014. nov. 12. 22:28
 6/12 A kérdező kommentje:

Azt irjak a honlapokon h eredeti koraban a vegsebessege 160 volt..

Azert ne felejtsuk el, hogy ez mar 24 eves lassan.

Mondjuk mas hasonlo autot meg nem vezettem, de biztosan jobb mint a gyari gyorsulasa!

Ez 0-100 ig 14,1 et ir, szerintem az enyem 10 nel mar 100 on van!

De holnap lemerem :)


[link]

2014. nov. 12. 22:37
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de akkor sem értem. Azt írod, hogy gyárilag 75 LE-s, és 160-as végsebességet írnak rá. Ha ez 90 Le-s most, hogy nem éri el a 160-t? Akkor gyengébb mint a gyári új, nem?


Kizárólag karburátor cserével pedig nem lehet lényeges teljesítménynövekedést elérni. Ugyanis gyárilag meg van tervezve, hogy amennyi levegőt képes beszívni a motor, ahhoz grammra meg van adva a benzin mennyisége. Ha növeljük, ha csökkentjük, mindenképp teljesítménycsökkenés az eredménye. Ezért nem érdemes kannából önteni a benzint a motorba.



De nem akarok offolni, főleg úgy, hogy érdemben nem szóltam hozzá a kérdéshez.

2014. nov. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Akkor nem tudom hogy minek koszonheto a valtozas, de egyertelmuen pozitiv lett es jobb a fogyasztasa is, mint amilyen volt.

Padon merte le nekem ingyen a teljesitmenyet, nem vaktabol mondtam.

Nem lehet, hogy a gyari erteknel tobb levegot sziv es tobb benzint hasznal ?

Nem ertek annyira a motorokhoz, de az adatok nem hazudnak.

Egyebkent meg van egy 6 eves autonk aminek mi vagyunk az elso tualaj.

210 nel tiltott amikor 500 km volt benne(gyar szerint is pont 210), nagyon vigyazunk ra es rendszeresen karban van tartva, jobban mint kellene.

Most 120 ezer km van benne es 3 hete tapostuk ki ujra a veget es 190 fole nem akart menni soha..

Ugy hiszem, hogy a golf ehhez kepest nem megy rosszul.

2014. nov. 12. 23:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Hali nekem Polom volt. Felsorolni sem lehet, hogy mennyi mindent kicseréltettem az autóban, a világvégre is elment volna, plusz új nyári és téli gumik voltak hozzá. Egy szó, mint száz ez az autó tényleg kifogástalan műszaki állapotban volt. Itt ott rozsdás volt a küszöb, kerékíven egy pár pötty. A kutyának nem kellett, megcsináltattam a rozsdát, rögtön kellett volna mindenkinek. Az emberek hülyék, nem érdekli őket, hogy ha egy autó egy rakás szr, csak szép legyen. Könnyebben (de nem drágábban) eladod, ha az esztétikai hibákat megoldod.
2014. nov. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ugye nem gondoltátok komolyan a 300-350 ezer ft-os árat egy Golf II-ért? Ráadásul rohadó kasztnival? Sőt, 1.6-os benzinmotor, ami egy pénztemető fogyasztás szempontjából.


200 ezer környékén talán elviszi majd valaki. Többet ne nagyon várj érte. Vagy ha ennyiért nem akarod eladni, tartsd meg, javítsd ki a hibákat (leírásod alapján nem lenne nagy összeg), és lesz egy lassan youngtimer géped.

2014. nov. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!