Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás előtt állok,...

Autó vásárlás előtt állok, van pár "kijelöltem", mindegyikről hallok jót rosszat. Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Első autó lesz, bár nem tudom, ez mit számít, nem tiposni akarom, annyit akarok hogy nézzen ki valahogy, ne legyen drága fentartani, és vigyen el ahova akarom, meg hozzon is vissza! :) Amiket nézegetek:

Fiat Punto 1.7 TD

Fiat Bravo 1.6 vagy 1.8 16V

Alfa Romeo 156 1.9 vagy 2.4 JTD

Suzuki Swift 1.3 GS

Honda Civic 1.3 DX vagy 1.4i


Normális véleményeket kérnék, nem pedig mint az átlag, "olaszt ne vegyél mert az egy szar. De miért? Mert szar." szóval ha rossz tapasztalat, vélemény van róla, kérem indokolja is meg, hogy miért :) Köszönöm :)


2014. okt. 26. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a Suzukival nem nyúlnál mellé. Ha nem roncsderbizésre (és ahogy itt olvastam "Mi van ha belemész egy 30 milliós kocsiba kezdetű kommentet"- akkor járjon tankkal, ha ennyire zavarja a kasztni), akkor jó lesz neked. Fenntartása szinte csak a benzinköltség+kötelező biztosítás (az én ezresem 6 litert fogyaszt 90% városi használat mellett). Ha arra kell, hogy A-ból B-be elvigyen, akkor tökéletes.


Puntot majdnem vettünk (csak mire mentünk volna a pénzzel eladták), de alapvetően az se volt rossz. Pár horpadás, de rozsda nuku. (eredetileg Swiftet akartam, de ez is ott állt a FAP-on, aztán ezért is gondolkoztam el rajta).


A többiről nem tudok érdemben nyilatkozni (csak ahogy egyik Hondás rokonomat ismerem-teljesen széthajtotta, erre majd figyelj oda ha mész nézelődni).


De ami a legfontosabb, állapotot kell nézni (szerkezetileg jó legyen -váltó, fék, kuplung, rozsda lehetőleg ne nagyon legyen). Elmész nézelődni, aztán amelyiket meg tudod venni, azt megveszed.

2014. okt. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Olasz autót nem vennék, mert szar: rendben akkor máshogy mondom, volt egy ismerősünk, aki olasz autó mániás, sorban mindig fiatja, alfája, lanciája volt, általában 1-2 évesen vette őket és állandóan szervízbe kellett őket hordani.

A Swift alapvetően jó döntés lehet, amennyiben inkább városban használnád. A Civic is jó döntés, bár abba kicsit drágább az alkatrész, illetve sok a széthajtott példány, úgyhogy mindenképpen jól át kell nézetni, esetlegesen célszerű külföldről hozni.

2014. okt. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddigi válaszokat. Hát hétköznap városba, hétvégente meg ha kelk az ország másik végére vigyen el :) Elsősorba Puntot nézegettem, hallok jót is, rosszat is, Bravoról eddig csak rosszat hallottam, viszont a swiftbe hosszabb távon valamiért nem bízok. Meg ha jól tud kiló 30 felett az úttartásuk nem a legjobbak, de nem tapasztaltam még, ezért csak úgy mondom, hogy ezt hallottam :) Alfa végső megoldás lenne, Civic meg igen, széttaposottak már, kétlem hogy abból találnék jobb fajtát, árba, amit el is felejtettem írni, olyan 4-500e körül gondolkozom :)
2014. okt. 26. 11:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Esetleg Nissan Almera?
2014. okt. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt még nem nézegettem, de meglesem, utánaérdeklődöm :) Esetleg Mitsubishi Lancer 1.6 GXi? :)
2014. okt. 26. 17:20
 6/9 A kérdező kommentje:
Mitsubishiből esetleg Colt, Galant, Carisma, 1.6+, valakinek tapasztalat, vélemény. Japán gépekről azt hallottam, bikák tudnak lenni :)
2014. okt. 26. 18:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Swift megbízható, de én is így állok hozzá, hogy nem vállalnék be vele egy Barcelonai nyaralást, még akkor sem ha egyedül megyek. Városban jó egyébként.


Olasz kocsikról nem tudok véleményt mondani, mert még nem volt olasz kocsim.


Japánról tudok mondani, hogy nagyon jók! a toyota, is nagyon megbízható autó, kényelmes, és nem áll meg alattad. Érdemes lenne megnézned a toyotát is, de az összes többi japánt is érdemes megnézni.


Itt van 3-4 link ezzel kapcsolatban érdemes átolvasni!


[link]


[link]


[link]



Érdemes átolvasni!

2014. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszodat, nekilendülök, és olvasgatok :)
2014. okt. 28. 19:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2014. okt. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!