Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak BMW?

Első autónak BMW?

Figyelt kérdés

Az e46 nagyon tetszik és fiatalos is úgyhogy erre esne a választásom.

Normálisan de sportosan vezetek, gyalogosokat átengedem, sebességhatárt is max. 5 km/h-val lépem át, nem előzgetek.

1,5 millió forint a keret, hathengeres benzines motorral, a felszereltség nem érdekel, mindegy hogy coupe vagy sedan csak legyen jó állapotban.

18/F


2014. okt. 23. 16:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Az életed ráköltöd.. Valami egyszerűbbet vegyél ha már bmwt veszel. Én egy 4 hengerest ajánlok néked! cpu nélkülit..
2014. okt. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Anyagilag legjobban egy kb 2 éves autóval jársz, ennyiért kapnál is, csak nem BMW-t. Persze ha az anyagi szempontok kevésbé lényegesek, akkor hajrá.
2014. okt. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Mióta megvan a jogsim (2012) azóta egy G Astrát és egy Octaviát hajtottam ami a családban volt.

Hááát elég unalmasak és az Astrát kifejezetten rossz vezetni.

Szóval kéne valami izgalmasabb, ezért gondoltam erre.

A pénz sem mindegy természetesen, de fél millió tartalékkal annyi gondom nem lehet.

2014. okt. 23. 16:57
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
A BMW E46-tal nincs semmi baj, megbízható típus és 1,5 millióért már lehet nagyon jókat kapni, amivel nem lesz baj. De, én 136 LE-s 320d-t vennék, de ha benzines kell akkor elég egy 4 hengeres is. Mellesleg 2 éves autó ami 1.5 millióba kerül, az csak valami kis babakocsi lehet. Én ajánlom a típust.
2014. okt. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

NE VEGYÉL 4 HENGEREST!!! Nekem egy e46-os van 2.5-ös motorral. Előtte én is pont egy G Astrát vezettem, ég és föld lesz a különbség. Nem annyival drágább fenntartani egy 6 hengerest, mint amennyivel több élményt ad!

Amúgy jó autók, de a 4 hengert felejtsd el!!!

2014. okt. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Az.
2014. okt. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem jó, ne vegyed, mert

1. Azt figyeltem meg, hogy sokan keresik pont ezt a típust. Hogy miért nem tudom, sok jobb autó van arra a célra, amire szeretnéd. Ha más ritkább ítpust választasz, akkor fogsz inkább egyedi lenni valamilyen szinten.

2. Szerintem az ilyen BMW az idősebb korosztálynak való (30+), egy 18 éves furán mutat ezekben az autókban. Rájuk mondják, hogy BMW hülyegyerek (nem én mondom, hanem másoktól olvasom). A beskatulyázást nem fogod elkerülni akármennyire is írod, hogy gyalogosokat engedsz el meg ilyenek. Az első gondolatuk az lesz az embereknek, hogy a szüleidé az autó.

3. Első autónak amúgysem BMW lenne való és nem is egy izmosabb gép.

Könnyen így járhatsz, vele mint ez a friss balesetes, a héten volt:

http://www.youtube.com/watch?v=mtWem-cD-xE

Nem ritkák az ilyen BMW-s balesetek, ezekből minden hétre jut egy.

Elhiszem, hogy azt mondod, van gyakorlatod a vezetésben, csak azért 1 év VS 10 év gyakorlat, az nem mindegy. (a 10 év se sok)

4. Rákerestem gyorsan a .hu és a .de használtautós oldalakon, hát még egyet se néznék meg közülük. 1.5 millióért is olyanok vannak amik már a 200.000 km környékén vannak vagy még sokkal többet mentek már. Siralmas a választék.


Van sok fiatalos sportos autó, amik még elevenebbek is mint ez az E46. Legtöbbször kevesebb km-rel lehet őket megtalálni és olcsóbban, mint a BMW-ket.

Mint például Clio RS, Megane RS, Honda Civic 1.6 VTEC, Golf GTI. Komolyabbak, az Impreza Type-R, vagy a népszerűbb Impreza 2.0 4WD Turbo GT, Impreza WRX, GT. Ezek is BMW árban vannak, de annál megbízhatóbbak, jobban kijössz ezekkel az autókkal. Ezek még jobban is mennek, mint a kisebb 6 hengeres BMW-k. A közepes méretű 6 hengeresekkel felveszik a versenyt, némelyik még a nagyobbakkat is lenyomja. De mondom, kevés tapasztalattal nem vennék semmilyen erőgépet a helyedben.


Ha most kezdeném és egy olyan fiatal helyében lennék, mint Te, hozzátennék még 200ezret és vennék egy HONDA CIVIC 1.8 Sport változatot (az "UFO" civic), mert 140 lóerős / nem fog elromlani, taposhatod neki / megy is és ugyanakkor takarékos is lesz ha nem hajtod / jól illik egy fiatalhoz / a lányoknak is jobban bejön, mert sokkal újabbnak látják, mint azt a BMW-t amit kinéztél és azt sem fogják gondolni, hogy a szüleid autójával jársz.

2014. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kimaradt még egy jó lehetőség:

Ha izgalmas, sportos, hátsókerekes, a BMW-nél is élvezetesebb, jobb súlyelosztású, sokkal megbízhatóbb autó kell, akkor Mazda MX-5. Megveheted keménytetővel is (amivel nincsenek olyan nyűgök, mint a ponyvával), de ha leszeded, akkor nyáron kabriózhatsz.

Könnyebb autó, mint a BMW, ezért kisebb motorral is repül, és ezért keveset fogyaszt.

Tudom, hogy a BMW-sek ezért a pokolba kívánnak, de én menem már MX-5-el (és természetesen BMW-kkel is) és az MX-5 elég meggyőző volt. Plusz nincsenek előítéletek vele szemben és ez is nagyon bejön a lányoknak, főleg tavasszal-nyáron a kabriózás. Lehet, hogy a "japán porschénál" nem is találsz ennél jobbat a terveidhez. Másfél milláért már keveset futott, tökéletes példányokat is találhatsz.

2014. okt. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%
Az E46 minden csak nem fiatalos. Egyrészt "gizda kis k*csögnek" fognak gondolni, de ezt lesz@rhatod nyugodtan (egy ideig), másrészt ezekből igazán jó állapotú nincsen, legalábbis nem eladók. Jönnek majd szakértők akik azt mondják hogy nem drága a fenntartása. Dehogynem. Mert nem "ahhoz képest" kell nézni, hanem abszolút értelemben. Olajcserekor resetelni kell a computert ami plusz 1-2 ezres és ilyen "jelentéktelen" összegekből még elég sokat el lehet rá szórni. Nem tudja akármelyik sufnis "Bekő Tóni" javítani,kimondottan igényli a gyári alkatrészeket azokat meg csak a BMW szalonok keresztül tudod megvenni, persze ehhez méltó áron. Amúgy nagyon jó autó, próbáld ki, de hosszú távra ne tervezzél vele.
2014. okt. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

És egy jó e36 800-ból? Marad rá 1.2 millió.

Ki szeretném próbálni a BMW-t is.

2014. okt. 23. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!