Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogsival rendelke...

B kategóriás jogsival rendelkezőknek melyik motor kategória az ajánlotabb, az 50- vagy a 125ccm-es?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy a B kategóriás jogsival rendelkezőknek milyen lehetőségeik vannak a motorozásra.

Tudtommal az 50ccm-is motorokhoz nem szükséges semmi további vizsga, a motor vásárlásánál pedig csak az évi pár ezer forintos kötelezőbiztosítás befizetése marad. A fogyasztás pedig 3l 100km-en. Minden bizonnyal ez a legolcsóbb opció, viszont a lóerők hiánya csorbit az elvezeten.

A 125ccm-nél már kritérium a 2 éves jogsi, plussz valami átképzést (?) kell finanszírozni, teljesíteni, ha jól tudom. A motor költségei is nőnek, drágább a motor, és a további befizetési kotelezettségrol viszont nincs infóm, ezeknel is csak hasnonló árú kötelező biztositás van? A fogyasztásuk viszont szerintem talán meg kedvezőbbek is.


Szóval körülbelül így (nem) látom jelenlege a dolgokat, ha valaki többet tud kérem irja meg gobdolatait, javaslatait! Előre is köszönöm!



2014. okt. 6. 00:08
 1/3 A kérdező kommentje:

Plussz olvstam olyat is, hogy B jogsival 125-ös robogókból csak is automata (fokozatmentes) engedélyezett, ami pl. azert kedvezőtlen, mert kizár bizonyos típusokat, pl enduró.


Tehát a kérdés, hogy megéri a plussz lóerőkért időt, faradtságot és pénzt áldozni vagy jobb megelégedni a kisebbel? Tapasztalatok?

2014. okt. 6. 00:18
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyjából jól látod :) A biztosítás rengeteget szór, melyik biztosító, bónuszaid, miegymás. Az én 250 köbcentisemre valami 3 ezer, szóval az nem nagy tétel. No meg van adó is, az már sokkal számíthatóbb, kicsi motoroknál sem sok.

Plusz van műszaki vizsga, 2 évente valami 11 ezer?

A 125-ösök némelyikének nagyon jó fogyasztása tud lenni (hallottam már 2 liter alatt evőről is, persze ennek megvannak a feltételei), de akadnak zabálósabbak is, illetve az a tipikus, s lehet úgy vezetni, hogy többet egyen, ez minden motorra igaz...

2014. okt. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A 125ccm-nél már kritérium a 2 éves jogsi"


Ezt vajon honnét szedted? Nem kell 2 éves jogsi, viszont létezik egyszerűsített A1 vizsga, ami a köztudatban B125 néven él.


A többit jól látod, csak a 2 évenkénti műszaki vizsga maradt ki.

2014. okt. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!