Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent az hogy a motor...

Mit jelent az hogy a motor visszarúg?

Figyelt kérdés
A motorok berúgásánál szokták mondani, hogy visszarúghat, szeretném tudni mit jelent ez.

2014. okt. 4. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik szokott rugdosódni. Amikor lábbal forgatod a fõtengelyt és a dugattyú a fh. felé mozdul, nagy elõgyújtás esetén. Van mikor hamarabb gyújt mint hogy felérne a fh.-ra. És a robbanás elkezdi visszafelé mozgatni a dugót. Ami a lábmunkával ellentétes irányú. De nem kell parázni a városi lábtörõ legendáktól. Mondjuk ha egy 1340-es Harley-d van ami berugós azt inkább betolnám : )
2014. okt. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem volt egy 11 báros etz250-em...egyszer rúgott vissza eladtam a p*csába.Megrepedt a bokaizületem
2014. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 egySanyi ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=J8oLE5sJdik

33. perctől kezdődik a móka

2014. okt. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az hogy lehetséges, hogy előbb gyújt? És ilyen esetben konkrétan felnyomja a lábfejed a berúgókar?


Sanyi: Meg se kellett nyitom a linket egyből levágtam, hogy az xmotor műsora az! :D Hatalmas vlog! Igazából pont az említett adás miatt fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert nem tudtam pontosan, hogy az istenbe lehetséges a dolog. Valami nem működő dekompresszort emlegetnek. Csaba művészúr pedig meg is mutatta miért veszélyes dolog ez! xDDD

2014. okt. 4. 23:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden motoron elõgyújtás van. Kell,hogy legyen különben nem megy. Ha marha gyorsan és erõsen betudná vki rúgni akkor nem lenne gáz. Autókon is megfogja a motort a nagy elõgyújtás de ott csak lassabban teker az önindító oszt kész. A dekompresszor egy szelep amivel ki lehet nyitni a hengert. És pozícióba lehet állítani a fõtengelyt a lábbal indításhoz. A videón látottak is azért történtek mert hibás volt a dekompresszor + Csabika sötét mint a bánya. Én a 460-as yzf-et be tudtam rugni dekomp nélkül is csizmában. Még sem tört csontom.
2014. okt. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kezdem érteni, köszönöm a válaszokat!


Tehát a nagyobb motoroknál jelethet ez gondot, mivel a nagyobb kompresszió miatt nagyobb erő kell, hogy a hengert átjutassuk a felső holdponton, ami ha nem sikerül ám viszont az előgyújtás megtörtént, akkor visszarúg.

2014. okt. 5. 17:16
 7/7 anonim válasza:
Nekem egy 600 as suzuki crossom van és deko nélkül rugom, forgatom a holt pontig és mikor éppen át esett a holt ponton na akkor baszok rá egy akkorât amekkorát csak birok rádásul csizma nélkül és nézz oda semmi bajom
2019. ápr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!