Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan fogom tudni, hogy a...

Honnan fogom tudni, hogy a szerelő azt az alkatrész rakta bele az autómba, amit kértem?

Figyelt kérdés

Friss autós vagyok, holnap viszem szervízbe először autómat. Komplett vezérlés meg külső szíj csere lesz. Elég sok pénzem ráment az alkatrészekre , ezért szeretnék biztosra menni.. Hogyan tudom leellenőrizni,hogy tényleg azokat rakja majd bele?


Kösz a válaszokat!



2014. szept. 9. 22:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Már meg van,hogy hová viszem.. Elég sürgős ez most,mert suliba járok, az autót meg most vásároltam,és sikerült megtudnom,hogy több mint aktuális ez a csere.. Szóval,kb 1 nap alatt lerendeltem az összes alkatrészt meg bejelentkeztem szervízbe,ahová holnap viszem.


Kösz a válaszokat mégegyszer!

2014. szept. 9. 23:17
 12/21 anonim ***** válasza:
28%
Hát ez mahyarország. Simán megcsinálják azt is hogy meglátják a jó minőségű szíjadat. Aztán elugranak a boltba a haverhoz hogy van e. Ha van akkor vesz egy legolcsóbbat. Felrakja. Tiedet meg zsebre rakja. Ha nics havernak szíja akkor kénytelen felrakni amit te vittél. Vagy feltesz egy használtat. De azt nem hiszem hogy megmerné csinálni egy hivatalos szervíz. De ha nagy szervíz nem a kis garázs alatti. Akkor ott valószínűleg a kívánt alkatrészekkel rakják össze neked. De sok szervíz nem örül ha viszed az alkatrészt. Azt szeretik ha náluk veszed meg az alkatrészt. Mert akkor azon is van hasznuk
2014. szept. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem mindig és nem mindenkinél opció ez, én magam cserélem amit csak lehet, olajat, vezérlést, féket, szűrőket, gyertyát stb. Mást meg nem nagyon kell. Szerencsére.
2014. szept. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Attól hogy odaadja a régit,még simán átbachat
2014. szept. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

12-es és 14-es! Köszönöm! Megnyugodtam,hogy legelább nem csak én vagyok ennyire kételkedő..


Nah leírom mi volt. Elvittem reggel 8-ra a szerelőhüz akihez bejelntettem. Hát ott kezdődott,hogy bár ilyen nagyonn szervíz volt,de volt egy nagyon családi vállakozás fílingje. Ott egy kcisit már elbizonytalanodtam. Aztán jött az,hogy míg megnézte a forgalmiba az adatotokat (15 perc) hallgathattam a legolcsóbb idióta szakmunkás történeteket, ahol aztán már tényleg azt kérdeztem,hogy 'biztos jó helyre jöttem én?!'


Ezután közölte a szerelő,hogy nekik ehhez nincs szerszámuk és azt nekem kéne megrendelni.. Nah itt kb. nevettem egy nagyot, aztán sarkon fordultam és eljöttem.


Ezután bevittem Mitsubishi márkaszervízbe, (ahol amúgy már voltam előtte érdeklődni,sőt árajánlatot is kértem) és ott is hagytam. Elvbileg keddre csinálják meg. És ami a legviccesebb,hogy 15 ezer lesz a munkadíj,míg a másik (akinek szerszáma sincs) 25-öt kért volna.


Szóval ez egy jó tanulság volt most nekem,hogy legközelebb ha ilyen van,akkor megyek márkaszervízbe egyből. Az alkatrészt meg úgyis megveszem én..

2014. szept. 10. 11:00
 16/21 anonim ***** válasza:

Mondj el egy imát,hogy ilyen olcsó márkaszervízt találtál!

/bár majd csak akkor fog kiderülni mennyibe került,ha már kifizetted és elköszöntél/

2014. szept. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nekem az a 15 ezer munkadíj kevésnek tűnik de nagyon. Ilyen szervízekben 7-8 ezer forintos órabérekben dolgoznak. Egyik ismerősom elvitte a motorját mert leesett róla a rendszám meg leszakadt róla az irányjelző vezetéke. Olajat lecseréltette. Meg szűrőt. Olyan 85 ezer körül fizetett. 65 ezer forint volt a munkadíj. Asszem reggel 9-től délután fél 4-ig tartott mire megcsinálták.
2014. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17-ea vagyok. Még annyi hogy ha ahova vitted ott is felszámolják 7-8 ezres órabért. Akkor legkésőbb 2 óra alatt végezniük kell. Hát ahhoz nagyon sietniük kell. Szerintem nem lehet anyi idő alatt megcsinálni.
2014. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Sehonnan. De egy Galantnál sosem lehet tudni.
2014. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
A munkadíjra kb. 3x kérdeztem rá,mert 3x mentem be kérdezősködni és mindig ilyen 20 körül mondták.. Hát majd meglátjuk , de mondom a maszek 25-ért csinálta volna ,szóval még ha annyi is,akkor is jobb,mert legalább olyanok csinálják,akik nem először szerlenk talán ilyen autót.
2014. szept. 10. 16:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!