Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Keréknél mennyire fontos ez?...

Keréknél mennyire fontos ez? (lent)

Figyelt kérdés

Na szóval azt történt, hogy tavasszal vettem egy szír új nyári gumi szettet az autómra felnistől.

Elvittem gumishoz hogy tegye fel a gumit a felnire, és centrírozza ki.

Ez meg is volt.

Ami érdekel: le lett véve a téli gumi, és elfelejtettem megjelölni, hogy melyik hol volt.

Ha majd visszateszem a téli gumit, akkor mindegy hogy jobb elsőn volt és mondjuk most bal hátsón lesz ?

Köszönöm a válaszokat!


2014. szept. 1. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha egyforma a kopásuk és úgy is ki lesznek újra centirozva, akkor lényegében mindegy.
2014. szept. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hát igen csak én úgy gondoltam hogy magam cserélem ki a kerekeket.

Akkor most vihetem újra centrírozni ?

2014. szept. 1. 23:01
 3/4 anonim ***** válasza:

kötött forgásirányú gumit nem tudsz az ellenkező oldalra feltenni, mert látni fogod, hogy rossz a forgásirány jelölése... legfeljebb elölről-hátulra tudod felcserélni őket, azt viszont, ha van egy kis szerencséd a profilmélységből ki lehet következtetni, ha elsőkerekes autóról van szó, mert az elsőkön jelentősen nagyobb a kopás a hajtás/kormányzás/nagyobb fékerő miatt, míg a hátsó csak "gurul" az elsők után, így az sokkal kevésbé kopik, tehát az volt pl. jobb elöl aminek jó a forgásiránya és kopottabb


/kötetlen forgásirányú gumival manapság nem nagyon találkoztam/

2014. szept. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

így van ahogy elöttem is irták, a forgásirányra kell figyelni...

és amúgy ahogy céloztak rá h az első gyorsabban kopik, ezért érdemes is mindig cserélni az elsőta hátsóval...

2014. szept. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!