Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért roppant fontos sok...

Miért roppant fontos sok embernek egy autóban az extrák megléte?

Figyelt kérdés

Hiszen otthon szinte senkinek nincs elektromos ablak, klíma sincs mindenkinek. Ráadásul az ablakot magam mellett könnyen letekerem, hiszen ott ülök.

Arról nem is beszélve, hogy arányaiban nagyon keveset töltünk az autóban.


2014. aug. 16. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Majd ha te ülsz 3 órát az autóban nyáron 30 fokban klíma nélkül, akkor mond ezt.

Villanyablak meg egyszerűbb, megnyomsz egy gombot ahelyett hogy tekergesd az ablakot.

Ezek kényelmi extrák, lehet nélkülük is élni de megkönnyítik az autózást, és aki naponta autózik annak sokat jelent.

2014. aug. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
-amikor a vezetőnek a jobb első ablakot kell lehúzni,hogy pl a járdán állótól megkérdezze ,hogy pl merre találom ezt vagy azt,na akkor is nagyon jó a villanyos ablak,
2014. aug. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az autóban élek, mert kamionsofőr vagyok. A klíma itt valóban fontos, de az ablakot le tudom/tudnám tekerni. Az otthoni autómban nincs klíma, azt az 5-15 km-t kibírom anélkül is, hidd el.
2014. aug. 16. 16:31
 4/12 anonim ***** válasza:
Klíma helyett ablakot két esetben nem érdemes használni: nagy tempónál, pl autópályán, mert nagy a huzat és növeli a légellenállás miatt a fogyasztást, és városi dugóban amikor egy helyben állsz és a körülötted levő autók kipufogógázát szívod be. És ezek sok embernél elég gyakran fennállnak.
2014. aug. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha az utasod lehúzva hagyta az ablakot akkor ha elektromos ablakod van akkor fel tudod húzni anélkül hogy átnyúlnál a másik oldalra. Vannak autók amiknél ha hosszan nyomod a távirányítós kp-zár gombját akkor felhúzza az ablakokat mikor lezárod az autót, de egy pár ezer ft-os modullal is meg lehet ezt csinálni ha ezt még nem tudja az autó.


A klímát én tudom nélkülözni. Csak a szélzaj zavar a lehúzott ablaknál. Amúgy a klíma még ma se alap dolog egy autónál, nagybetűvel írják oda hogy klímás az autó ha el akarják adni. Ha neked klímás az autód akkor lehet hogy könnyebben találsz rá vevőt ha el akarod adni.

2014. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, csak ha kint 40 fok van, akkor az én házamban akkor sem megy 25 fok fölé a hőmérő. Mig a fekete autómban 2 perc alatt 50 fok lesz, ha a napon van, ha lehúzom az ablakot, lesz 45 + a pofámba csapja a forró levegőt, és ha meg kell állnom, akkor semmi.

Elektromos ablak: valóban nem nehéz letekerni, de sokkal jobb és praktikusabb, ha csak megnyomom a gombot.

És ha használt autót veszek: miért ne vegyek fullosat, ha szinte minimális az árkülönbség a fapadoshoz képest.

Ha meg újonnan: ha egy fél órát is töltök az autóban, de azt szeretném kényelemben, mert akarom tudni, hogy miért adtam egy fél- vagy egy egész ház árát.

Ja és 2014-ben nemigen kapsz új autót klima és elektromos ablak nélül, hacsak nem úgy rendeled, az importőr sem hoz be ilyen autót magától.

2014. aug. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem 4 fontos extra van, ami nélkül nem vennék autót: klíma, elektromos ablak, központi zár, tempomat.

Ezek kellenek, nyilván aki városban használja csak neki nem kell tempomat, de ha többet autópályázol nagyon jó, fix tempóval, alacsonyabb fogyasztással menni nem rossz dolog.

Jó dolog tud még lenni az ülésfűtés/hűtés, de ezzel át lehet esni a ló túloldalára. Szereltünk be ismerősnek ülésfűtéses ülést, nagyon olcsón hozzájutott, bekábeleztük, kapcsoló, működik. Pár nap múlva hív: használta eddig bőséggel, aztán meggazdagodott, magyarul kijött az aranyere. De pár percre tényleg jó dolog az is.

Használt autóban nem vennék olyat amibe ezek nincsenek(ülésfűtést kivéve persze), újba meg én rakatom bele, bár reménykedek hogy 2014 2. félévébe már ezek alapnak számítanak, ha az tükör nem lenne kötelező a kocsira, a gyártók azt is extra ként nyomatnák, csak a pénz, biztonság meg semmi.

2014. aug. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez értelmetlen kérdés.

Azt is kérdezhetted volna ezzel az erővel, h miért fontos az embereknek, h finomat egyenek?

2014. aug. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8-as. Nem értelmetlen, érveltem is a kérdésben. Neked otthon az ablak gombnyomásra nyílik, vagy felállsz és kinyitod? A lakásba gondolom kulccsal nyitsz be, nem a távirányító megnyomásával!
2014. aug. 16. 20:51
 10/12 anonim ***** válasza:

A lakásban kevesebb ajtó van mint egy átlag autóban, kényelmesebb megnyomni egy gombot mint egyesével kinyitogatni az ajtókat.

És egy lakás ablakát könnyebb kinyitni mint egy autóét letekerni.


Vagy te esetleg kézzel kapcsolgatod a TV-csatornákat, nem a távkapcsolóval? Ugyanaz a logika, így kényelmesebb.

2014. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!