Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az olajfogyasztás függhet a...

Az olajfogyasztás függhet a vezetési szokásainktól?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömtől vettem egy X16XEL motoros Opel Astra Caravant. A szervizben lecseréltettem az olajat és GM 15w40-es tettek bele. A probléma az, hogy 1000 kilométeren 1 liter olajat fogyaszt. Lehet, hogy én vezetem rosszul, ugyanis kezdő vagyok? Esetleg az olaj rossz vagy át lettem verve?
2010. jan. 15. 19:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
10:20 Segítek csak privibe.
2010. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
11:08 ok benne vagyok! és köszi elöre is
2010. jan. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Nincs privid hova írjak?
2010. jan. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Bocsi most már van!
2010. jan. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ez egy 16 szelepes motor, ebbe félszintetikus 10w40 vagy vékonyabb olaj kellene a 15w40 ásványi olaj helyett, bár abból többet is enne igaz. Az ecotech motorok híresek az olajfogyasztásukról, főleg ha sok km van bennük, de ez konstrukciós hiba. A GM olajat meg felejtsd el, nem a legjobb minőség, bár az ilyen tescos olajoknál sokkal jobb.

Castrol, Valvoline, Mobil, Liqui Moly olajokat ajánlom.

2010. jan. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2010. jan. 20. 08:58
 17/24 anonim válasza:
0%
Srácok!Az ecotec motor köztudott,hogy nagyon strapabíró motor,az olja fogyasztást ezt kitaálta valaki és azóta zengi az egész ország ez hülyeség ne hidd el baromság,hogy ez Ecotec zabálja az olajat az Opel Astrák általában szelepszál szimmeringesek lesznek vagy a hidrotőkéje van oda bár kopogást nem írtál ugyhogy nem hiszem,hogy az a baj ha kopott a gyűrű akkor is eszi az olajat.De szerintem a legelső hiba az amit írtam nekem egy 2.0 16 V CD B Omegám van az is zabálta az olajat szelepszál szimmeringes volt. "Egy autószerelő"
2012. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló autószerelőnek - Újonnan vett Astra 1.4 Ecotec. 110.000 van benne. Világ életében 1Liter/1000 volt az olajfogyasztása. Tök mindegy, 5w30, vagy 10w40. Soha nem megy ki az autópályáról, még életében nem volt városban, sosem forgott 4000-nél többet és soha nem ment 130 km/h fölé. NEM LEHET KOPOTT. Mégis ennyi olajat eszik. Ha nem a cégé lenne én már felgyújtottam volna. Az újabb opel motorok SZAROK! Zabálják az olajat, a benzint, cserébe mint a harmat, olyan gyengék. (Harmadik Astra két év alatt, egyik fosabb mint a másik.) Nézz meg egy azonos méretű európai Ford Zetec, Duratec, Duratorq motort, ha zongorázni tudnám a különbséget, én lennék a Paganini! Ráadásul a Ford olcsóbb is. Visszasírom a mai napig a Focust, 300.000 km-rel százszor jobb volt, mint az új Astra! Opel, hamar kop el! Pfujj. :(
2013. jún. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Autószerelő, mi? És nem tudja, hogy helyesen "szelepszár" és nem "szelepszál". Ráadásul a szelepszár-szimmeringes autónál jellegzetesen kék a füst, t.i. azt már nem tudja a katalizátor elégetni... kis hazudós!
2013. jún. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Az én X16XEL-es ECOTech-em mióta megvan mentem vele 9000 km-t és nem látszik olajfogyás!! 174.000 van az óra szerint benne. Igaz: mikor megvettem a min és max jel között kb 30%-on állt, és egyszer, kb 5000 km után kigyulladt autópályán az olajnyomásjelző, ekkor öntöttem bele a maradék kb. fél litert, amitől pont a max-ig ment el (egyébként minden rendben volt, a nyomásérzékelő gomba hibásodott meg) azóta beleraktam még vagy 4000 km-t és ugyanúgy maxon van az oljaszint. Megkímélt kocsi az jó kocsi! :) Viszem is olajcserére.
2013. dec. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!